Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » SÜRGŐS! A térd keresztszalag?...

SÜRGŐS! A térd keresztszalag? . (Többi lennt)

Figyelt kérdés
Mik a térd keresztszalag húzódásának tünetei? És ultrahangon látszik a húzódás? Ezesetben szabad sportolni?

2018. dec. 10. 19:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket sürgős választ keresek!
2018. dec. 11. 06:58
 2/5 Skatebird ***** válasza:
Ultrahangon a szakadás, részleges szakadás látszhat, a húzódást leginkább csak érzed, ha lazává válik a szalag, akkor ortopédus manuális vizsgálattal állapítja meg. Ha instabil érzésed van, szerintem érdemes szüneteltetni vagy legalább visszavenni a terhelést, mielőtt nagyobb baj lenne. Jobbulást!
2018. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenképp elmegyek ultrahangra és egy kicsit utánna is olvastam ennek. A térdem szokott recsegni ropogni és amikor reccsen egyett az nagyon fáj. Az internet szerint ez az amikor a szalag megfeszül és elpattan (vagy vakam8 ilyesmi)
2018. dec. 11. 16:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Valami*
2018. dec. 11. 16:44
 5/5 anonim válasza:

Nekem részlegesen elszakadt a keresztszalagom 2 hónappal ezelőtt versenyzés közben. (Küzdősport)

A térdem magam alá fordult és egy "pattanást" éreztem és hallottam, összerogytam. A verseny után nehezen jártam, kinyújtani nem bírtam, és nagyon fájt. Orvosról-orvosra jártunk, voltunk MRI-vizsgálaton, és ott derült ki + C alakú porc-sérülésem is van. Elküldtek gyógytornászhoz, úgy volt hogy meg is műtenek (azt hitték, hogy teljesen elszakadt, de egy újabb MRI vizsgálat kimutatta, hogy nem, ezért a műtétet töröltettük). Lehet élni Keresztszalag nélkül, viszont én élsportoló vagyok, de egy fontos verseny miatt inkább készülök arra.

MINDENKÉPP menj el orvoshoz, többhöz, és csináltassatok CT-t, MRI-t, stb... Nézessétek ortopéd szakorvossal, sportorvossal is. Addig ne terheld, hiszen a térdedben valószínűleg folyadék van és egyéb "fölösleges" levált szövetek lehetnek, ezért nem tudod kinyújtani sem.

Gondolom te is sportoló vagy, a Keresztszalag egyébként arra szolgál, hogy az ízületek ne érjenek össze, no ha az nincs abból pár év múlva porc kopás lesz, és jönnek a gondok... A térd instabilitása lehet a Keresztszalag megnyúlásától vagy szakadásától is. Ezt lehet kompenzálni azzal, hogy erősíted a combizmodat, de ezt gyógytornásszal, vagy szakemberrel érdemes.

Időben cselekedjetek, nem játék!


15/L

2018. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!