Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap kiment a bokám edzésen,...

Tegnap kiment a bokám edzésen, lehet szalagszakadás?

Figyelt kérdés

Abban a pillanatban irtózatosan fájt, de utána már gond nélkül tudtam járni vele, lábfej körzésnél is csak egyes helyzetekben fájt. Éjszaka bedagadt de akkor sem fájt különösebben (bekentem, tettem rá hidegborogatast, befásliztam, felpolcoltam)

Ma reggelre viszont marhára elkezdett fájni, nehezen tudok ráállni, ugyanúgy fel van dagadva, elszíneződés nincs.

Eddig úgy gondoltam, hogyha tegnap gond nélkül hazasétáltam az eset után, szakadás nem lehet, de ma reggelre kicsit kételkedem.

Akinek esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalata, attól nagyon jó lenne pár tudnivaló. :) Nekem még ilyenem nem volt.

Természetesen, el szeretnék menni vele orvoshz is.



2018. dec. 14. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Voltál dokinál? Ha nem, akkor holnap menj el mindenképp a sürgősségire. Nekem két szalagszakadásom volt, az első nem fájt nagyon, két órát sétáltam vele, aztán alvás, és utána nem tudtam ráállni. A második nagyon fájt, de kb. fél óra múlva simán tudtam rajta járni - de akkor már rutinból mentem a sürgősségire.

Pihentesd, egyáltalán ne terheld, időnként jegeld pár percre. Akármit is mond a doki, egy rögzítő jót tenne. (Ha részleges szakadás, akkor két hét éjjel-nappal, az a biztos.)

2018. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Még nem voltam, csak házi orvosnál, ő azt mondta nem valószínű a szalagszakadás mert jobban fel lenne dagadva, lenne bevérzés és mikor megnyomkodta jobban fájt volna, persze azt is mondta, hogy röntgen szemei nincsenek.. Tegnap rögzítettük egy jó adag fáslival mára már alig fáj. Jövő héten tudom megnézetni pénteken mert most zh-im vannak, elég sok.. jól megy járás, alig-alig fáj, de persze hallottam már minden félét hogy "észre se vette, hogy eltört" stb.. :D De remélem csak húzodás..

Neked se fájt rá egy-két napra különösebben?

Amúgy köszi a választ! :)

2018. dec. 15. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy-két nap múlva is fájt, bár nem vészesen, de ez valószínűleg annak köszönhető, hogy feküdtem. Egyáltalán nem terheltem még lakáson belül sem. Az elsőnél fekvőgipszet raktak fel, érezhetően lehúzódott a duzzanat két-három nap múlva. A másodiknál csak rögzítőm volt, és talán kevésbé duzzadt a bokám, de láthatóan. Vérömleny meg nem azonnal alakult ki, hanem később, és a napok teltével egyre rondább lett.


Én csak azt tudom javasolni, hogy ne állj rá, amíg csak teheted, ill. amíg el nem jutsz dokihoz. Valószínűleg egyébként semmit nem fognak csinálni, csak ránéznek, és mondanak valamit.

2018. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!