Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Edzésen rosszul estem és a...

Edzésen rosszul estem és a külső bokaszalagom meghúzódott.3 és 5 hét múlva van 2 hihetetlen fontos verseny.6 hétre írt ki az orvos. Esetleg vannak "P", akivel gyorsabban gyógyulok?

Figyelt kérdés
Jegelem, fekete nadállyal kenegetem, és kaptam egy rögzítőt is. Nagyon fontos lenne mindkét verseny és bennem van a tenni akarás. Kérlek segítsetek :(

2018. dec. 15. 08:22
 1/7 A kérdező kommentje:
*praktikák
2018. dec. 15. 08:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne kockáztass. ha fontos neked ez a sport, bird ki verseny nélkül. mit sem ér az egész, ha esetleg a versenyre készüléskor (gondolom az sem árt...) vagy a versenyen újra sérülsz... pláne ha annyira hogy búcsút is mondhatsz a sportnak.
2018. dec. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs trükk, praktika. Ezeket a versenyeket most ki kell hagynod. Hiába "hihetetlen fontosak", az egészségednél semmi nem fontosabb. Még a 6 hét letelte után sem biztos, hogy elkezdhetsz újra edzeni, majd az orvos megmondja, mikortól lehet. Gyógytornára szoktak küldeni, az is több hét.

És ha jót akarsz magadnak, akkor tényleg ne terheld egyáltalán az első két hétben, utána is csak minimálisan és óvatosan.

Nekem trehányak voltak az orvosok az első szakadásomnál, három nap után már azt mondták, hogy terhelhetem - a szokásos hat hónap helyett két és fél évbe telt, mire teljesen helyrejött. Tudom, hogy egy húzódás azért nem olyan vészes, de akkor is vigyázni kell.

2018. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy mennyire reális cél, hogy a versenyekre rendbe tudsz jönni, de addig mindenképp legyen rögzítve a bokád, semennyire se terheld, közlekedj mankóval!
2018. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként milyen sport? Hány éves vagy?
2018. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

14 és hoki 😅


Köszönöm szépen a válaszokat ^^

2018. dec. 17. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg főleg hagyd a csudába, nem hiányzik hogy fellökjenek, ráessenek a lábadra...
2018. dec. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!