Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Balesetem volt, mennyi kártérí...

Balesetem volt, mennyi kártérítést kérhetek?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, a minap elütöttek a zebrán. Én biciklivel volta, és egy Jeep belémjött. Szerencsére komolyabb baj nem történt, de eltört a lábam. Min 6 hétig gipsz lesz rajta. Nem szeretnék bíróságra menni és pereskedni. A rendőrség is megállapította h a sofőr volt a hibás, ős a sofőr is elismerte. Nem szeretnék bíróságra menni, sem pereskedni, sem azt h a sofőrnak priusza legyen, de valamennyi kártéríást szeretnék kérni. Legalább h tudjam belőle fedezni a lábtörésem miatti kezelési költségeket, gyógyszereket stb. Nem tudom belőni, ilyen esetben reálisan mennyi kártéríást kérhetek? A rendőr javasolta h közvetítő által próbáljunk megállapodni a kártérítés mértékétől. Szóval, milyen összeget lehet ilyen esetben kérni? Nem akarom lehúzni az elkövetőt sem, nem haragszom rá. De azt sem tartom reálisnak, h ő ütött el, és én fizessem ezután a gyógykezelésem.

2018. dec. 16. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudni, hogy milyen bevételektől esel el így, hogy nem tudsz járni, gyakorlatilag hetekre ágyba kényszerülsz, vagy milyen költségek merülnek fel a kezeléseddel kapcsolatban. Nyilván ezen bevételek kiesésére kérhetsz kártérítést. Illetve nyilván az orvosok tudják, hogy van-e esetleg bármilyen maradandó károsodásod, ami miatt a közeljövőben esetleg nem tudsz bizonyos dolgokat ellátni, vagy nehézségeid, fájdalmaid lehetnek belőle.

Nyilván ha pár hétig nem tudsz járni, de utána minden rendben lesz, akkor azért milliókat nem kérnék a helyedben, de százezreket simán, hisz ha azt nézzük simán valaki ilyenkor 2 hónapra is akár kiesik a munkából, a táppénz meg jóval kevesebb összeg, mint a fizetés, plusz segítségre is szükséged lehet, akinek ideje megy el arra, hogy esetleg főzzön rád, ennivalót vigyen, bevásároljon, a számlákat befizesse helyetted, ügyeket intézzen, stb.

2018. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
EGyáltalán nem gondoltam milliókra. Igen, most minimum 1,5 hónapig ágyhoz vagyok kötve. Ahogy írtam egyetemista vagyok, nem dolgozom. Hálistennek vizsgaidőszak előtt történt a baleset, így órákra már nem kell járjak, a vizsgákra tudok itthon is tanulni, azt h a vizsgákra eljussak megoldom, valaki elvisz. Ahogy írtam, nem az a célom, h lehuzzam az elkövetőt. Ő bocsánatot kért, én elfogadtam, nem haragszom. Csak annyit szeretnék, h az okozott anyagi kárt megtérítse, h ne én fizessek rá az ő gondatlanságára. A rendőr is azt javasolta, h peren kívül állapodjunk meg, mert főleg a sofőr is jobban jár. Így a jogsiját is elveheteik min 1 évre stb. Nem tudom, h a kezelésem a jövőben még mennyibe fog kerülni, és remélem nem is lesz maradandó sérülésem. De ha megkérdezik h mondjak egy összeget, még viszonyítási alapom sincs. :(
2018. dec. 16. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
van ingyenes jogsegély ott kérdezz rá
2018. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 qkker1 ***** válasza:
100%
Toltad a biciklit vagy áttekertél a zebrán?
2018. dec. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is volt egy biciklibalesetem 14 évesen. A térdem kifordult, és 40 év alatt nem jött helyre. Most gondolkodom, hogy fel kéne mondjak a munkahelyemen, mert létrázni már nem tudok.

Ezt csak azért meséltem el, mert az az egy összeg teljesen nem reális! Később is lehetnek bőven kieséseid mint a munkából, mint az utókezelésekből. Nem tudom a jog mit mond, ír erről, de az orvosi leleteket őrizd meg öregségedre is. És ne fogadj el félvállról irt orvosi leletet.

2018. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!