Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Sérülések, balesetek

A kérdés

Munkahelyi balesetnél, ha a munkavédelmis azt állapítja meg, hogy az én hibámból történt a baleset, és én vagyok a sérült, akkor is járnak- e a 100% táppénz. Vagy mondhatja a munkáltató, hogy nem fizet?

2018. dec. 19. 13:27  Privát üzenet  

A válaszok

Igen, mondhatja, de azért függ ez attól, hogy milyen mértékben a Te hibád.

Nem mindegy pl, hogy azért estél le a lépcsőről mert nem volt rajtad megfelelő munkavédelmi cipő vagy azért mert be voltál rúgva.

Mi történt?

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. dec. 19. 13:55 Privát üzenet

Munkavédelmi szakemberként így ebben a formában erre a kérdésre lehetetlen válaszolni.

Munkavédelmi felügyelő vagy munkavédelmi szakember mondta?

Mondtad hogy tény megállapítás történt.

Munkabalesetté, üzembalesetté, mindkettővé vagy egyikké sem nyilvánították a balesetet?

Ez a legfontosabb, mert ettől függ a táppénz.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. dec. 19. 14:48 Privát üzenet

Hát elég érdekes esetekre mondják azt, hogy munkahelyi baleset és a delikvens nem hibás, tehát 100%.

Pl valaki csak úgy natúr elesik a folyosón. Hát mégis ki a hibás, ha nem ő? Talán mindenki más is elesik ott? És mi köze ennek közvetlenül a munkához? Otthon is járkál a folyosón, mi ebben a speciális.

Lassan ott tartunk, hogy már azzal is sikerrel indulhat valaki, ha azt mondja, a munkahelyén lett náthás...

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. dec. 19. 20:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gondatlan károkozásért követelheti a munkáltató a nettó alapbér 160%-át?
Ha munka közben a másfél milliós gépnek véletlenül széttörtem egy részét akkor a munkáltató cég behajthatja rajtam a javítás összegét?
Üzemi baleset esetén miért csak a munkáltató által kiadott nyilatkozat leadása után jár a 100% táppénz?
Kifizeti ilyen esetben a munkáltató a műtétet?
Kirúghat e a munkáltató?
Két munkahelyem is elhallgatták a munkahelyi balesetről szóló törvényt. Miért éri meg ez a cégnek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Sérülések, balesetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!