Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hány nap a javulási idő?

Hány nap a javulási idő?

Figyelt kérdés
Tegnap este leléptem az ágyról de nem pont szerencsésen és megrándult/zúzódott a bokám de így se tudok ráálni. Ha csak le kell tenni a földre, akkoe az még nem fáj de ha járnom kell, akkor ugye ráhelyezem az egész testsúlyom a jobb lábamra és az nem bírja el, nagyon égő, lüktető érzés lesz. Elküldtek kórházba és azt mondták jegeljem stb de mennyi nap a javulási idő?

2019. jan. 1. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos sok - több hét vagy akár hónap is lehet.


Mi történt a kórházban?

2019. jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megröntgeneztek és aztmondták, hogy nem tört el és ráállhatok de nem bírtam.

És az is pár hét amíg tudnék rajta járni? Vagy az csak pár nap és utána csak fájni fog pár hétig?

2019. jan. 2. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, így neten keresztül nem tudhatom. Még orvos se...

Lehet, hogy rándulás, lehet, hogy szalagszakadás...

Az orvosnak tájékoztatnia kellett volna részletesen, hogy hány napig pihentesd, mit tegyél még (rögzítés, jegelés, fájdalomcsillapítás), mikor menj vissza kontrollra.

Mivel nekem már kétszer volt részleges szakadásom, biztos, hogy egy hétig egyáltalán nem terhelném, és rögzítőt hordanék éjjel-nappal. (A másodiknál két hétig csináltam így. Utána is csak fokozatosan terheltem.)

Szóval szerintem most mindenképp ágynyugalom, és polcold fel. A lakásban is csak mankóval vagy székkel közlekedj, és időnként jegeld (csak pár percekre kell, nem folyamatosan). Meg kend Flectorral vagy Dolobenével - csak vigyázz, mert ezek csillapítják a fájdalmat, és akkor az ember hajlamos azt hinni, hogy már minden oké, pedig nem.

Kb. egy hét múlva próbáld meg, fáj-e ha ráállsz rendesen. Ha igen, akkor menj vissza a rendelőbe - de ne gyalog, és mindenképp hordd tovább a rögzítőt. (Ha nincs, akkor bárki meg tudja venni neked gyógyászati segédeszközboltban, olyan 5-6 ezer forint között van, többféle is létezik, légpárnás meg sima is. Bár az lenne a legjobb, ha elvinnének és felpróbálnád, hogy melyik a legjobb neked.)

Ha szakadás, akkor legalább egy hónapra készülj, amíg nem nagyon fogsz tudni járni rajta, és több hónap, mire "a régi" lesz. :(

Nekem az elsőnél pár nap után terheltették (most is mondták, csak már van rutinom), és két és fél év telt el, mire teljesen fájdalommentesen tudtam bármilyen hosszú távon járni. Szóval nagyon vigyázni kell.

2019. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!😁

És a bokaszorító is jó? Mert ugye már holnap kezdődik a suli és nemmegyek csak jövőhéten (ha jó lesz), addigra már tudni fogok járni enyhébb fájdalommal? (Bocsi a sok kérdésért de nem tudom most mi lesz a sulibal és ha nem tudok ráállni jövőhéten akkor mi lesz stb.)

2019. jan. 2. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább rögzítő, de ha nincs más ez is megteszi, ha alatta jól befáslizod. A biztonság kedvéért pedig szerintem a jövőhéten még menj mankóval suliba.
2019. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tegnap este felvettem a rögzítőt (persze alváshoz levettem) és ma is hordtam és már kb délben lábra tudtam állni, igaz bicegve.
2019. jan. 3. 18:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Szorítót*
2019. jan. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!