Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kinek a felelőssége, ha a...

Kinek a felelőssége, ha a járdán esek el a jégen és megsérülök?

Figyelt kérdés

Minimális sérülésem van, legalábbis eddig úgy néz ki, bár a lábzsibbadás kicsit aggasztó, ami azóta van.


Nem szándékozom senkit feljelenteni vagy ilyesmi, szimplán érdekel, hogy ilyen esetben ki a felelős (és komolyabb baleset esetén mi a teendő).


Köszönöm annak, aki válaszol!



2019. jan. 12. 00:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Soros György
2019. jan. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
a tied
2019. jan. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Ha munkába tartottál, vagy onnan hazafelé, akkor munkahelyi balesetnek minősül.


Egyébként nem tudom, hogy a járdatakarítás kinek a felelőssége. De szerintem ha akarnál sem tudnál emiatt feljelentést tenni, nem hiszem hogy okolható bárki ha nem jégteleníti az ingatlanja előtti járdát, mert lehet nincs is rá lehetősége.

2019. jan. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen és egyértelműen a ház tulajdonosáé, aki köteles a járhatóságot biztosítani. Nincs olyan, hogy nincs rá lehetősége. Fel is jelenthetnéd, ha komoly lenne a sérülés. Ennek semmi köze ahhoz, hogy munkahelyi baleset-e vagy sem. Az csak annyit jelentene, hogy úti balesetként a fizetésed 90%-a a táppénz.
2019. jan. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha ne adj Isten legközelebb hasonló történik, akkor már okosabb leszek. :)

2019. jan. 12. 08:46
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Köszi, hogy lepontoztatok. Reggel elmész dolgozni 5-kor. Aztán leesik az ónos eső, odafagy. Elcsúszik rajta a kérdező. Nem vagy okolható ha egyszer nem is tudsz róla hogy ónos eső esett. Vagy haza kell mászkálnod munkából takarítani meg ellenőrizni az időjárást? Mi van ha hetekre utaztál el? Ami a kerítéseden túl van, tehát így a járda is: közerület, nem okolhatják a tulajdonost érte.
2019. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#6: Pedig de, sajnos ez így van. Ha egyedül élsz, akkor te így jártál.
2019. jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6: én értelek és szerintem is (valahol) logikátlan egyébként.

Hozzáteszem, hogy most nem volt ónoseső, minimálisan sütött a nap is. Értelemszerűen ónoseső esetén számítok a jégre, itt viszont egyáltalán nem volt hó a járdán sehol, 20-25 méterre pedig nem tűnik fel a jég.

Én sem figyeltem, tény és való. De egy idős hölgy, egy kisgyerek ugyanúgy nem figyelhet, és ők kivédeni sem tudják az esést. Én sem tudtam 22 éves létemre, pedig elvileg szuper a reakcióidőm. Hát mégsem...

A lakó reggel elment dolgozni (feltételezem), tehát minden bizonnyal látta a jeget, sőt, talán ő is átszenvedte magát rajta. Nem a napsütéses időjárásban fagyott le a járda ennyire, ráadásul hepehupás is volt...

Ha mást nem, sózzuk le. Nem szabadna, de jobb, mint egy combnyaktörés. Vagy ezer más alternatíva van.

Egyre dühítőbb, főleg, hogy - úgy néz ki - nem úszom meg az orvost.

2019. jan. 12. 11:34
 9/17 anonim ***** válasza:

Nos, köszönöm, akkor az információt, ma is tanultam valamit. Nem tudtam hogy így van, illetve ahogy te is mondod, kérdező, nem tűnt logikusnak. De ezek szerint mégis nektek van igazatok.

Jobbulást kérdező! :) ha nem javulsz, tényleg látogass meg egy orvost!

2019. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Szép napot Nektek!

2019. jan. 12. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!