Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Áramütés következménye? Lehet...

Áramütés következménye? Lehet következménye mennyi idő múlva jön ki a probléma? Lehet utóhatás?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt Szombaton megrázott az áram a bal alkaromnál félig lezsibbadt a kezem de nem volt semmi tünetem.Egy égősort húztam ki aminek a kábelje meg volt törve és a vezetek kicsit kiállt rajta mint egy szálka nagyságú. Másnap reggel húztam az ügyeletre reggel és küldtek sürgősségire EKG t megcsinálták azt mondták nem nagy áramütés volt minden rendben. Kérdésem lenne hogy mi a tapasztalat másnak is volt már ilyen ? Vérrög meg ilyesmi kialakulhat olvastam ilyet is. Ha gáz lenne vagy lett volna akkor a panaszok már kijötte volna? Egyébként tegnap óta kicsikét nehéz légzésem van lehet csak mentálisan érzem ezt meg olyan izomgyengeségem na de ugye ez lehet talán a melegedéstől mivel frontérzékeny vagyok és most jelenleg melegfront van.

2019. jan. 14. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos az áramütés kései hatásai kiszámíthatatlanok. Legalább hetente kellene EKG-t, CT, MRI-t csináltatnod, vagy venni ilyen berendezéseket, és akkor magadat vizsgálhatnád. Persze egy tüdőröntgen sem ártana, meg vérrögvizsgálat sem.
2019. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ilyen kis minimális ütésnél is ?kb 0.6 amper üthetett meg a villanyszerelőt megkérdeztem tegnap.
2019. jan. 14. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A villanyszerelő nem orvos, még csak nem is szanitéc.
2019. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál megnézett EKG t csinált azt mondta nincs semmi bajom. Csak arra lennék kiváncsi hogy mást okozhat e napokkal később? Vagy azonnal kijön e probléma ?
2019. jan. 14. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:

2 napig szokták megfigyelés alatt tartani azt, akit munka közben üt meg a kraft, otthonit általában nem ítélik meg olyan veszélyesnek, aminek több oka is van, a melegpadlós környezet nem olyan kis ellenállású, mint mondjuk térdig állni a cementlében egy építkezésen. Mondjuk nem írtál semmit arról, hogy hol húztad ki az égősort, árterületen szabadtéren vagy a negyedik emeleten a kisszobában, ahová már nem megy fel a talajvíz, és hogy mi volt a másik pólus, a padlózat, vagy a könyököd a falhoz ért, netán a fűtéscsőre ráharaptál már egy fél órája, stb.


Volt már, akin később jött ki hatás, de hát az ingyenes egészségügy az átlagra megy, és ez jól is van így.

2019. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez egy központi fütésű lakás első emeleti. Csempén álltam mezítláb. Az égősort a fali konektorból húztam ki és el volt törve a kábelrésze a dugó előtt és ott fogtam rá bal kézzel . Utánna néztük hogy egy kis picike 1-2 mm es szál állt ki belőle és az okozta a rázást. Szombat 23:30 kor volt ez kb és másnap reggel 8 kor húztam be az ügyeletre... Azóta eltelt már egy kis idő de ah rög lenne ilyesmi azt talán az ekg mutatta volna nem ?
2019. jan. 14. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!