Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » LCA keresztszalag pótlás után?

LCA keresztszalag pótlás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Történt, hogy porcleválásom meg szalagszakadásom volt, első műtétnél visszavarrták a porcot, de leszakítottam 2 hónap után. Következő műtétnél kivették a porcot és hamstring inas keresztszalag pótlásom volt 3 hónapja. A kérdésem az volna, hogy azt honnan tudhatom esetleg vagy kelt e különösebb érzést vagy fájdalmat ha elszakad ez a pótolt keresztszalag is?



2019. febr. 3. 15:17
 1/2 anonim válasza:

Elvileg pattanó hangot lehet hallani, ha elszakad a keresztszalag, én nem hallottam, csak olyan fájdalmat éreztem, amilyet még soha az életemben... Ugyanúgy duzzanat, fájdalom, mozgáskorlátozottság (nemtudod kinyújtani, behajlítani) kíséri az új keresztszalag-szakadásodat, mint korábban, hiszen ez már tiéd. (Persze eddig is az volt, csak új helyre került, új feladattal).

Ha ezek a tünetek nincsenek, akkor csak “simán” instabilnak érezheted a térded, különböző manuális gyorstesztekkel is meg lehet róla győzödni, hogy elszakadt-e a szalag. De biztosan mindenképpen a képalkotó eljárások adnak, ezen esetben az MR.

2019. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

nem tudod*

biztosat*

2019. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!