Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon erős vádlifájdalom....

Nagyon erős vádlifájdalom. Valakinek volt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Két héttel ezelőtt, volt egy sportsérülésem a bokám meghúzódott, megrándult. A sérülés után 5 nappal elkezdett fájni a vádlim. Visszamentem a multhéten a sebészetre és meg ultrahangozták, szerencsére nincsen mély vénás trombózisom. Tegnap is elmentem a sebészetre mert nem javult sőt már lábra is allig bírok állni alvás után amikor felkelek az ágyból. A doki nagyon nem mondott semmi újjat még mindig fáj a vádlim és nem tudom, hogy miért. Valaki volt már hasonló helyzetben? Vagy valakinek van ötlete, hogy mi lehet a problémám?

A válaszokat előre is köszönöm!



#boka #vádli #sebészet #izomfájdalom #bokaszallag #ideg fájdalom
2019. febr. 27. 00:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindezt én is átéltem, de legalábbis nagyon hasonlót. Harcművészeti edzésen, ugrásnál rosszul értem földet, bebicsaklott a bal bokám. Azt hittem eltört, nagyon fájt. Haverommal lebicegtem a közeli sztk-ba. Péntek este 19 óra lévén a fiatal doki már igen haza akart menni. (20 óráig rendelt) Elküldött a röntgenre, nem látott törést, hazaküldött. Borogassam, pihentessem, hétfőn mehetek melózni. Még tanultam, gépésznek, épp gyakorlati melón voltam, darukat szeretünk. Nagyon nehezen közlekedtem, bicegtem át a városon. (XVII. kerületből a XI. másik végébe) Soha nem felejtem el. Ülő munkát kaptam, kicsi villanymotorokat javítottam. Kedden is bementem, de alig bírtam hazamenni délutánra. Rettentően fájt a lábam! A vádlim, a lábszáram külső oldala. Szerdán már nem engedtek melóba szüleim. Anyukám, aki ismerte a főorvosnőt a sebészeten levitt, de mindenképp ragaszkodott hozzá. A dokinő megvizsgált, bekérte a pénteki röntgenfelvételeket. Behívatta a pénteki dokit. Ott a szemünk láttára jól lecseszte. Megmutogatta neki a röntgent, mit kellett volna észrevennie. Ínszalag zúzódásom, szinte szakadásom volt. Begipszelték a lábam 8 hétre! :-o

A slussz poén, hogy az sztk-tól 200 méterre laktunk akkor. Mentőre nem vártunk, taxival hazamentünk. Erre kiderült elromlott a lift, miközben mi a nyolcadikon laktunk. Fél lábon felugráltam a lépcsőn. Másnap egyik lábam a sérülés miatt fájt, a másik a megterhelésből eredő izomláz miatt. :-(


A 8 hét alatt kiolvastam legalább egy tucat könyvet, megnéztem ezer filmet. :-)


Természetesen, ez nem jelenti, hogy neked is ilyen problémád van. De az tény, nem szabad hagyni, hogy lerázzon az orvos! El kell menni másikhoz, és még egyhez, amíg nem tudnak érdemleges választ adni!

(egy tipp: Budai Egészségközpont, Dr. Hidas Péter)


Jobbulást!

2019. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!