Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Feldagadt boka, erős fájdalom?

Feldagadt boka, erős fájdalom?

Figyelt kérdés

Volt már velem ilyen kb. két éve. Egyik nap semmi bajom, másnapra hatalmasra dagad a bokám (nem fér bele a cipőbe a lábam), alig bírok ráállni, járni csak kapaszkodva. Főleg a talpam külső részére nehezedve megy a járás, nem tudom kiegyenesíteni a talpamat. Ellazítani sem tudom, mert fáj és remeg. Ugyanez a külső oldal van feldagadva.


Most is ez van szombat óta. Péntek este éreztem egy pici feszülést, másnap alig bírtam ráállni.


Két évvel ezelőtt elmentem a sürgősségire, megvizsgáltak, megröntgeneztek, nem találtak semmit.


Nem sérültem meg, nem erőltettem túl, nem meleg, nem piros. Csak a külső része nagyon fel van dagadva, lüktetve, feszülve fáj.


Ha valakinek van hasonló tapasztalata, ossza meg, nagyon örülnék. :)



2019. febr. 27. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valami izületi gyulladás és szerinem a háziorvoshoz, reumára vagy az ortopédiára kellene vele menni. Úgy tudom az utóbbiakhoz beutaló kell,igy a házival kezd.
2019. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hmmm... hát ez qva érdekes, magátol ilyen nincs... ficam és TÖRÉSnél,viszont igen.
2019. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jegeld egy kicsit,vegyél be gyulladáscsökkentőt.

Aztán menj majd el érsebészetre egy doppler vizsgálatra mert lehet hogy keringési probléma áll mögötte.

Jobbulást!

2019. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá törés és ficam sem.

Nekem is volt ilyen. Én megerőltettem, túl sokat futottam, több napon keresztül, egymás után. Nem tudtak vele semmit sem csinálni, pihentetni kellett, minél többet felpolcolni, nagyon lassan múlt egy, kb. egy hónap alatt.

De ha neked ez csak úgy jött a semmiből, akkor menj el a háziorvoshoz és ő majd beutal oda, ahova kell, mert jó lenne utánajárni, hogy mitől van.

2019. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, Flector port és tapaszt használok. Port az első napokban ittam, mikor aludni sem tudtam tőle, most már csak a tapaszt teszem fel mindennap.


El fogok menni orvoshoz, csak félek, ha nincs előttük a probléma, mert gyógyult a lábam, akkor nem nagyon tudnak mit csinálni.

2019. márc. 1. 20:51
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha érdekel valakit, update-elek.


TB-re elmentem sebészetre, hátha, mikor mondtam, hogy nem sérültem meg, akkor szinte már tolt kifele az ajtón, hogy ez nem az ő gondja, reuma. Nagy kegyesen megnyomta, de nem volt alapos.


Elmentem reumatológiára, ő már úgy megvizsgálta, hogy üvöltöttem a fájdalomtól, kaptam szurit 3 helyre, fájdalomcsillapítót és tapaszt. A röntgenen nem volt semmi elváltozás. Nem sokára megyek vissza.

2019. ápr. 8. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!