Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bekotozott, benott korom...

Bekotozott, benott korom eltavolitas utani lab kezelese?

Figyelt kérdés
Par napja rajtam van a kotes, ma lesz kb 2-2,5napja. Mar szeregnem leszedni mert borszasztoan nyomja az ujjam, varnom kene meg vagy ennyi ido utan mar oke? Valamint atrol felek hogy a gez beleragadt a seb-be, ez elodordulhat? Beaztassam elotte vagy ilyesmi? Vagy csak siman szedjem le a kotest?
2019. febr. 28. 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Be fog ragadni, ha nem raktak rá elég fertőtlenítő kenőcsöt. Nekem kb 10 ilyen "műtétem" volt, 3x nem ragadt be. Fájni fog, de gyorsan tépd le, az a legegyszerűbb.

Utána mosd meg, betadin és mehet rá az újabb kötés. Kb 1 hét, mire cipőt is tudsz felvenni.

2019. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
O basszus :( es ennyi ido utan mar leszedhetem nyugodtan ugye? Nagyon szoritja a labujjam mar :(
2019. febr. 28. 07:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia nekem oktòberben vették le a körömöm mind a két nagy láb ujjamról. 2 nap után kellett le venni a kôtést nagyon bele volt ragadva a géz sírtam annyira fájt. 2 órába telett mire le tudtam szedni a kettőről lassan,még mondtam is a vőlegébyemnek sírva,hogy nem érdekel maradjon rajta aztán óvatosan csak le szedtem de nagyon fájt. Közben locsoltam a Betadinet a gézre,hogy hamarabb elengedje a sebet. 21/N
2019. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad gyorsan le tépni, mert felszakítod a sebet és vérezni fog. Meg nagyon fájna.
2019. febr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Felszakítja, vérzik pár percet, de ennyi. Először szálanként szedtem ki, de baromira fájt. Utána megkértem valakit, hogy tépje le, ami szintén fájt, de legalább gyorsan túlestem rajta. Esetleg kamilla teába áztasd be fél órán át a lábad (orvos javasolta), hátha könnyebben lejön. Ha más tépi le, szoríts valamit, eltereli a figyelmed.

2019. febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Ma szedtem le, de vizzel felaztattam igy sikerult leszednem anelkul hogy feltepnem a sebet. Jol bedagadt, a labammal egyutt , elegge elvolt szoritva. Viszont mar egyre kellemetlenebb a papucsozas, jolenne ha minnel hamarabb cipobe bujhatnek :(

2019. febr. 28. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!