Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Normàlis, hogy egyszerű...

Potika06 kérdése:

Normàlis, hogy egyszerű megerőltetés ilyen kìnzò térdfàjdalmat okoz?

Figyelt kérdés
Terhesség utàn végre eljött az ideje,hogy futhatok ùjra. Az első alkalom utàn picit fàjt a térdem, de màr annyira hiànyzott a futàs ,hogy ezzel nem törődve màsnap is mét elmentem futni. Ahonnan màr sétàlva tértem haza annyira fàjt ,mind két térdem. Nem bicsaklott ki nem léptem rosszul, semmi ilyen nem történt.Azòta eltelt egy hét és egyre jobban fàj a térdem alatt és a térdem belső oldalàn, fàj és ég. Mindegy ülök, àllok, fekszek nagyon fàj. Voltam orvosnàl ìrt rà olyan gyògyszert ami gyulladàscsökkentő és fàjdalomcsillapìtò és szedhetem szoptatàs közben. Két napja szedem és amìg tart a gyògyszer hatàsa nem fàj de ha kimegy a hatàsa menni is alig tudok. Nagyon nem tetszik,hogy szoptatàs mellett gyòszert szedjek, de az orvos se tudta mi a bajom. Egy hétig kell szedni és ha nem javul kapok beutalòt. Valaki jàrt màr ìgy? Miért fàj ennyire? Màskor is erőltettem meg de ennyire sose fàjt és hamar elmùlt.

2019. márc. 13. 15:03
 1/3 Meton ***** válasza:
Nekem is szokott néha fájni a térdem. A gyulladáscsökkentő lehet, hogy jó, bár ha eddig nem javult, akkor szerintem nen használ. A fájdalomcsillapító egyértelmű, hogy nem használ, csak akkor szedd, ha már nagyon nem bírod a fájdalmat. Szerintem amikor fordultál, valahogy megcsavarodott a térded és az fáj. Sokáig nem múlik el, én nem futnék vele, de azért a sétát melegen ajánlanám. Ha nem terheled, mondjuk ülsz, vagy fekszel, akkor sokkal rosszabb lesz. Ha leülsz csak 10 percre, akkor már nagyon nehéz felállni. Pár perc alatt elviselhető lesz a fájdalom, nem kell tőle megijedni. Viszont a lábad mindig emeld, ne csavarodjon. Vegyél olyan cipőt, ami nem tapad le, könnyen tudod a talpát csúsztatni.
2019. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊
2019. márc. 18. 09:12
 3/3 Meton ***** válasza:
Fájdalomcsillapításként tekerd be jól fáslival. Helyén tartja az ízületeket, sokat csökkent a fájdalmon és egy kicsit melegít is. Jut eszembe, egy térdmelegítő is segíthet valamennyit.
2019. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!