Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon fáj a bokám mitől lehet?

Nagyon fáj a bokám mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nos hát kb májusban volt egy boka szalag szakadásom 4 napig nem mentem iskolába egész jól lettem.Már november óta fáj mindig de tesi óra után elég erősem foci edzés után pedig szinte nem is érzem de viszont meccsek közben nem érzem hogy fáj nem tudom gondolom az adrenalin miatt az orvos áprilisban adott idő pontot ( lúd talpam is van) az achilles inam nagyon fáj és a külső talpélre egyáltalán nem bírok ráállni remélem nem a lúdtalp miatt van mivel akkor a jobb bokámon is ilyen lenne de az teljesen jól van.
2019. márc. 19. 18:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Amikor történt a szalag szakadás akkor 2 napig nem bírtam ráállni
2019. márc. 19. 18:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen kezelést kaptál, amikor szalagszakadásod volt? Begipszelték? Mankóztál? Az is lehet, hogy nem gyógyult meg rendesen.

Lehet, hogy valami gyulladásod van, pl ha Achilles-ínban ínhüvelygyulladás, akkor be is gipszelhetik azt is.

2019. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazabol semmit az orvos azt mondta hogy pihenjek 2-3 napot és mehetek iskolába
2019. márc. 19. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nem volt egy bölcs dolog tőle, az ilyen sérülést szigorúan kímélni kell, tehermentesíteni, rögzíteni, ami bár kellemetlenül, kényelmetlenül hangzik, de így gyógyul meg a leghamarabb, ezt elmulasztva meg a jövőben szívni fog vele az ember.

Azt nem hiszem, hogy a lúdtalp miatt lenne. Szerintem az lenne a legjobb, ha valahogy hamarabb el tudnál jutni orvoshoz. Nem tudom, hogy hova van időpontod, valószínűsítem, hogy az ortopédiára a lúdtalp miatt, de ha egyszer tényleg nagyon fáj és alig tudsz ráállni, menj el járóbeteg szakrendelésre (kórhát vagy sztk) a baleseti sebészetre. Oda nem kell beutaló vagy időpont, de legalább megnézik. Persze a friss balesetekkel kell odafordulni általában, de ha úgy mondod, hogy akkor kezdett el nagyon fájni, a bokaszalagjaid és az Achilles-inad, és hogy volt májusban egy szalagszakadásod, akkor tuti ellátnak rendesen.

2019. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenképp elmegyek
2019. márc. 20. 07:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Hajrá! Majd írd meg mi lett.
2019. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!