Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Törött csont lehet még ugyanol...

Törött csont lehet még ugyanolyan?

Figyelt kérdés

Egy "simán" eltört csont (csavarokkal rögzítve, majd ezeket eltávolítva) idővel lehet még olyan mint előtte?

Mondjuk egy húszéves esetében.


2019. ápr. 22. 22:05
 1/9 anonim válasza:

Teljesen ugyanolyan sosem lesz.

Ez olyan mint egy törött váza összeragasztva.

Apumnak is egész fiatalon csavarozták a bokáját mivel eltört, semmi fizikai gyengeséget nem okozott utána vagy bármit, de idősebb korára időjárásváltozkor igencsak elkezd fájni neki mindig.

2019. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ó értem.

Szóval akkor ugyanolyan lesz végülis szinte, élhetem az életem és sportolhatok, csak azért tudni kell hogy hol a határ, meg lehet hogy fájni fog idősebb koromban?

2019. ápr. 22. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Apukámnak motorbaleset következtében csavarozták a lábát még 23 évesen. Most 63 éves és eddig nem igazán volt vele gondja, viszont mostanában nehézkésen tud lábra állni pl. ébredés után és a frontra is nagyon érzékeny.
2019. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csavarokkal rögzített töréssel nem gondolom, hogy tudsz majd sportolni. Nekem is műtve volt a törésem, és azért mindég kötöttebb a lábam. Idősebb koromra már sajog is időnként.
2019. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De majd kiveszik :)

Orvos azt mondta hogy fogok tudni sportolni egyébként.

2019. ápr. 23. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Elvileg az összefort csont akár erősebb is lehet(vastagabb) mint előtte. Ennek az az oka hogy nem tud tökéletesen összeforni, hanem egy kicsi "odébb" for össze.
2019. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Kalciumot iszogattam az elmúlt pár hétben, (4-5x) illetve nagyon kívántam a halat, abból is tetemes mennyiséget ettem😅az segíthetett valamit a csontosodásban?

2019. máj. 15. 23:40
 8/9 anonim ***** válasza:

hát neked igen nekem nem (rühellem a halat)

#6 vagyok

2019. máj. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azon kívül hogy dagad, nem fáj hál'istennek. :D
2019. máj. 22. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!