Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mediális meniscus műtét után...

Mediális meniscus műtét után mikor kezdthetek el normálisan sportolni?

Figyelt kérdés

Sérült a mediális meniscusom, és azt mondta az orvos, hogy az MR eredmények után lehetséges, hogy megműtik.

Az lenne a kérdésem, hogyha műtétre kerül a sor, mennyi időt vesz igénybe a rehabilitáció ahhoz, hogy ne legyen következménye, ha újra rendesen terhelni kezdem?

Az interneten teljesen eltérő adatokat találok 2 héttől egészen 1 évig bezárólag.



2019. ápr. 30. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért van több idő intervallum is megadva, mivel mindenkinek máshogy regenerálódik a teste. Lehet hogy neked gyorsabban vagy éppen lassabban, ezt az orvosok általában a rehabilitáció megkezdése után pár héttel meg tudják állapítani.
2019. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A porcműtétem előtt is aktívan sportoltam, így a műtét után, amint lement a duzzanat, már ugyanúgy talpon voltam, mint előtte, egy-két héttel utána már terheltem is, tornáztam, nyújtottam, erősítettem a körülötte lévő izmokat, és kb. öt hónap után futni jártam. Nem volt vele problémám, hamar helyrejöttem.
2019. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2 Amikor elolvastam, hogy 5 hónap után kezdtél el futni járni, egy kicsit kikerekedett a szemem. Ezek szerint akkor nem szabad 1-2 hónappal számolnom. Sajnos a sportkarrieremből nincs túl sok hátra, külföldre költözés miatt, ezért is érdeklődök már így előre. Nyilván beszélek majd az orvossal, mert nem mindegy, hogy csak fáj, vagy következményei is lehetnek annak, ha hamarabb próbálom teljes értékűen használni a lábamat. Már lassan egy éve történt a sérülésem, azóta is ugyanúgy sportolok, csak nyilván korlátozottan, sokkal lassabb vagyok, úgyhogy nem a fájdalom aggaszt, csak az, hogy ne tegyek nagyobb kárt benne.

2019. ápr. 30. 22:10
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 Vagyok. Nyilván mindenkinek egyéni a gyógyulási ritmusa, sok mindentől függ. Nekem is először csak megsérült egy rossz mozdulatnál (tánc közben), ekkor egy ideig gyengébb volt, de szinte ugyanúgy terheltem, amint tudtam. Fél évvel később egy otthoni, természetes mozdulatnál szakadt le a sérült porcdarab, így muszáj volt műteni, mert lábra sem tudtam állni. A futás elkezdése előtt már terheltem, mozogtam, persze korlátozottan, mert figyeltem rá, mit, hogyan bír.
2019. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!