Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szabad ègni a bőrnek a gipsz...

Szabad ègni a bőrnek a gipsz alatt?

Figyelt kérdés
5 napja eltört a lábam, a sürgősègin begipszeltèk, de egyre jobban èrzem ezt az ègető èrzèst a gipsz alatt ès nem tudom, hogy ennek igy kell lenni-e?!

2019. máj. 3. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy a bőröd ég, és nem belül? Nekem is volt eltörve a lábom, műtötték is, én is éreztem hogy ég elég sokáig. Éreztem ahogy a csavar fogja a csontot. De egy idő után megszűnt. Mai napig sincsen vele bajom. Pedig ennek két éve.
2019. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem tudom lehet belül èg. De èn csak azt èrzem hogy nagyon èg. Mivel nem volt mèg törèsem, nem tudom mit kell èrzemnem.

Köszi, kicsit megnyugodtam.

2019. máj. 3. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak simán összerakták vagy neked is műtötték mint az enyémet?
2019. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak össze rakták. Lehet valami nem jó hogy mèg mindig ennyire fáj ès èg?

Amugy szerintem nagyon szoros a gipsz, mert ha felállok bekèkül a lábujjaim. Amig fekszem ès fel van emelve addig nincs gond.

2019. máj. 4. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:
A gipsz a tünetek alapján szoros. A törés után nagyjából egy hét alatt megy le a duzzanat, addig nem is szabadna rendes gipszet kapnod, csak egy sínt, ami tartja a végtagot. Egyéb esetben simán beledagad a gipszbe a láb és szoros lesz. Lógatva jobban dagad, ez természetes, viszont a kék lábujjak már nem természetesek. Az égő érzés nem tudom mitől lehet, a fájdalmat viszont fokozhatja a szoros gipsz.
2019. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítsèget. Gondoltam hogy valami nem stimmel ezzel a gipsszel.

Hètfőn megyek ès levetetem.

2019. máj. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!