Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A bordámnak köze van a mellkas...

A bordámnak köze van a mellkasomhoz? Megrepedhetett vagy meghúzódhatott esetleg valamim?

Figyelt kérdés

16éves lány vagyok. A barátaimmal kipróbáltunk egymáson egy kihívást. Az volt a lényege hogy ha valaki lefekszik a földre és valaki nyomja a mellkasát akkor fura hangon kezd el nevetni. Ezt videoban lattuk es gondoltuk kiprobaljuk. Ekozben a játék közben,figyelmetlenség okából adódóan egyik barátnőm ráesett a mellkasomra,miközben nyomta a mellkasomat. Abban a pillanatban nem fájt annyira,de utána ha úgy mozdultam vagy ha nevettem,akkor fájt. Egészen a mai napig,ha úgy mozdulok vagy osszehuzom magam,akkor egy nyomo erzest erzek a mellkasom kozepen. Ma reggelrol felkelve a bordaim is fajnak elol (pedig mar 3het eltelt szoval lehet hogy ez a 2 dolog nincs osszekottetesben)

Mi lehet? Megrepedt vagy meghuzodott valamim? Orvoshoz szukseges fordulnom? De lehet az is hogy csak bordakozi izmomlazam van



2019. máj. 12. 00:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínű csak izomhúzódás. De ha aggódsz, irány az orvos. Bordatörés azért nem valószínű, mert abban a pillanatban iszonyú, éles, hirtelen fájdalom jellemző, és fél percig alig kapni levegőt akkor is, ha a mellkas szabadon van. Bár utána gyorsan enyhül a fájdalom és egy hét alatt be szokott forrni. De a leírásod alapján valszeg nem tört el semmid.


Amit kerülj, az a borogatás, legalábbis a hideg borogatás, mivel tüdőgyuszit kaphatsz akkor.

2019. máj. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megnézheted, azzal nem veszítesz!

(Nekem autóbaleset miatt sérült(ütődött) a mellkasom! Törès nem volt,de 1-2 évig fájdalmaim voltak!)

Ha a csont húzódott akkor az is eléggé fájdalmas tud lenni!De jobb ha megnézik, mert esetleg sérülhetett valamelyik szerved és egyre rosszabb lehet!

Azért reméljük nem!

Az izomláz abból adódóan nem tartana ennyi ideig (úgy gondolom)!

2019. máj. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!