Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Feküdtem az ágyon Számon...

Feküdtem az ágyon Számon lélegezve beszippantottam a számon egy tollpihét, kb 1 cm mi lesz vele szerintetek?

Figyelt kérdés
Rögtön köhögtem de szerintem nem jött ki beszállt a levegővel .Kicsit köhögnöm kell de más bajom nincs Lebomlik? Semmi a neten róla Van borsó rizs bab De tollpihe semmi infó

2019. máj. 21. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet már kijött a köhögéssel, csak nem vetted észre, mert esetleg lenyelted. A köhögés egy reflex és nagyon leegyszerűsítve pont ezért van, hogy kikerüljön a tüdőből az, ami nem odavaló.
2019. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan kapsz levegőt, akkor nincs baj. Lehetséges, hogy köhögéssel már el is távolította a szervezeted a tollpihét, csak te nem vetted észre. Viszont ha valamilyen szúró, kaparó esetleg csikizős érzést érzel a tüdődben vagy annak környékén, akkor menj el orvoshoz. De ne aggódj, mert valószínűleg nem lesz tőle nagy bajod ;)
2019. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát csikizi a torkom kicsit , De arra nem találtam semmit hogy a tüdő elbontja ? A borsó kicsírázott azt olvastam a bab veszélyes mert megduzzad .
2019. máj. 21. 23:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg bekerült a tüdődbe, akkor azt idővel észre fogod venni, lesz körülötte egy kis gyulladás, sípolva fogsz lélegezni, ilyesmi. Kisfiam egy almahéjdarabkát tüdőzött le, 5 hétig volt a tüdejében, mire tünetei lettek. Gondolom ha az nem bomlott le, akkor a toll se fog. Bronchoszkópia lett belőle.
2019. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Hát arra már keresztet vethetsz. Mihez kellett volna? Párnában van még.
2019. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A tüdő nem egy emésztőszerv, nem bomlik le benne semmi. Vagy kiköhögöd vagy ott marad. Lehet nyák veszi majd körül és úgy köhögőd ki. De meg nem akkor okozhat később gondokat. Pl. Egy kisfiút évekig asztmával kezeltek pedig csak letüdőzött egy mogyorót. A toll szerencsésebb lehet, azt talán kihozza a nyák. Mindenrsetre ha idővel tüneteid lesznek legalább nem kell keresni az okot.
2019. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ,valószínű határon lehetett és lenyeltem,
2019. máj. 26. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!