Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi annak az állapotnak a neve...

Mi annak az állapotnak a neve amikor az achilles inam beakad és bem bírom hajlítani a lábfejem mert eszméletlenül fáj?

Figyelt kérdés

Kb 4-5 éve kezdődött az egész mikor elkezdtem futni, lúdtalpam van mindkét lábamon, és valami izomcsomó vagy fogalmunk sincs mi kijött a lábszáram és lábfejem között, a achillesem már akkor elkezdett beakadozni, főleg mikor dombon lefelé mentem, vagy mikor a kutya húzott a pórázon, aztán ultrahanggal megnézték évek múlva és gyulladások voltak az achillesemen, és mostanában már másodszorra ment ki az achillesem vagy fogalmam sincs mi volt vele.

Még ősszel elkezdtem ugrókötelezni, először valahol a lábközépcsontoknál megdagadtak az izmok amit ott vannak az ugrálástól, arrakaptam krémet.


Aztán egyszer mikor hirtelen fel akartam állni akkor meghúzódott az achillesem, olyan voltmintha beakadt volna az inam és ha ki akartam egyenesíteni akkor éreztem az akadást és nagyon fájt, aztán pár perc múlva magától elmúlt és lassan ki tudtam egyenesíteni, most megint megtörtént mikor lábujjhegyen akartam kimenni a házból és ugyanúgy beakadt az achilles inam és ugyanúgy nem tudtam kiakasztani és kb egy óráig úgy volt. Júniusban megyek orvoshoz vele, de fogalmam nincs hogy ennek egyáltalán van neve, mert nem szakadás se nem részleges szakadás, viszont nagyon fájt

20L



2019. máj. 29. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Leírás alapján Retrocalcanealis bursitis-re gondolnék,


A bursa (ejtsd: bursza) két izom vagy izom és csont között található kis folyadéktartalmú hólyagocska. Funkciója, hogy izomösszehúzódáskor csökkentse a súrlódást az izom és a csont között. Bursitis-nek nevezik ennek a képletnek a gyulladását, ilyenkor megduzzad (ezt érezheted) és igen fájdalmas tud lenni. Sportolóknál gyakoribb kórkép.


Tévedés lehetőségét fenntartom

Egy orvostanhallgató

2019. máj. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van, hogy egy nagy kattanással helyreáll, és mintha elvágták volna. Ezt a kattanást van, hogy sok csavargatás, kínlódás árán érem el, és ha nem sikerül akkor kínlódok vele, és ha tehetem, pihentetem. De általában sikerülni szokott.
2019. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én országuti biciklizek, mellette ugróköteleztem, mert azt szerettem, de azóta rosszabb mióta sokat ugráltam.

Én ezt nem tudom kippantintani, kezdetben kitudtam, de most már ahhoz túlságosan fáj, mikor legutoljára beakadt, inkább meg se próbáltam, csak hagytam, higy majd magától kimenjen

2019. máj. 30. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!