Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Boka sérülésénél mit tanácsos...

Boka sérülésénél mit tanácsos tenni?

Figyelt kérdés

Egy hete rosszul léptem a lépcsőn, az egyik fokáról lecsúszott a lábfejem, és befordult a testsúlyom alatt. Eléggé fájt, de gondoltam, hogy nem vészes, így azt a rövid utat, amire indultam, még megtettem. Közben viszont már sántítottam, fájt, de nem okozott problémát az "ügyetlen" bororkálás.

Hazaérve semmilyen, de tényleg semmilyen külső nyom nem látszott (se dagadás, se elszíneződés...) Vizes, illetve jeges borogatást raktam rá, felpolcoltam. Ha abba az irányba mozdítottam, amerre fordult, akkor éreztem csak erősebb fájdalmat. Ezt követően napokig pihentettem, az ágyban próbáltam polcolni, és feketenadálytő krémmel kentem. Lassan elkezdtem terhelni, javulást éreztem. Az elmúlt napokban halaszthatatlan kötelezettségeim voltak, sántítva, de tudtam járni. Ha terheltem nem is fájt annyira, viszont mostanában sokszor, ha csak pihentetem is, elkezd fájni egy gyengébb intenzitással, de hosszan, és azt sem tudom, hogy konkrétan melyik része, az egész lábfejemen/-ben érzem. Azt sem tudom, hogy mi sérülhetett, izmok, szalagok, mennyire komolyan.



Ha valakinek volt már hasonló esete, vagy ért hozzá, nagyon szépen köszönöm, ha segít egy véleménnyel, vagy tapasztalattal!



2019. jún. 20. 11:14
 1/2 qkker1 ***** válasza:
100%

"Azt sem tudom, hogy mi sérülhetett, izmok, szalagok, mennyire komolyan."


Ezért kellett volna azonnal orvoshoz menni! Elég összetett és sérülékeny a bokaízület ahhoz, hogy ne házilag kezelgesd!

2019. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de nekem is volt már a bokámmal hasonló esetem. Annyit tudok mondani hogy fordulj orvoshoz!
2019. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!