Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kikapart pattanás után keletke...

Kikapart pattanás után keletkező gennyes seb mennyi idő alatt gyógyul?

Figyelt kérdés

Kb 5 napja addig nyomkodtam egy kisebb éretlen pattanást, hogy egy nagy vérző seb lett belőle, ami azóta begyulladt és gennyes. Nem akart elmúlni, ezért tegnap elkezdtem kenni Bepanthen plusszal. Szerintetek el fog múlni mondjuk jövő hétre (hétfő)? És hogyan kenjem? Ez alatt azt értem, hogy vastagon pakolásszerűen, vagy vékonyan naponta párszor.

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. júl. 12. 09:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha már gennyes (sárga vagy fehér, duzzadt), akkor én a helyedben óvatosan felnyitnám, finoman kinyomkodnám belőle a cuccot, és fertőtlenítés után leragasztanám. Pár napig látszani fog, de ha már behegedt, elfedheted alapozóval (drogériában lehet kapni direkt patikra való alapozó stiftet).
2019. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!