Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Benőtt, gyulladt lábköröm. Ez...

Benőtt, gyulladt lábköröm. Ez mennyire durva? (Kép)

Figyelt kérdés

[link]


A nagy sárga folt csak a Betadine miatt van.

Orvoshoz kéne mennem? Vagy valami tanács?



2019. júl. 20. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Párakötés
2019. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát megmondom őszintén, nem vagyok sebész, de ha mélyebb a gyulladás, a felületi Betadine nem sokat ér. Én a helyedben belenyomnám 20%-os ecetbe egy időre, hogy kimarja a sebet, amennyire tudja és kimossa alatta a szöveteket.

Amúgy kérdéses, lehet szépen meggyógyul, de lehet rosszabb lesz és akkor meg kell vagdosni, lehet érdemes tenni egy próbát az ecettel.

2019. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kb 3 hete ilyen, de ma valamiért elkezdett eléggé fájni.
2019. júl. 20. 16:58
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor sebész sajna, hacsak nem tudod felnyitni valami steril cuccal, mittomén, steril tű, vagy szike, kinyomkodni és utána beáztatni valami fertőtlenítőbe, pl. alkoholba. Persze nem tudom, ezt házilagosan mennyire tudod szakszerűen elvégezni. Nem steril eszközökkel tuti nem kéne.
2019. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia! Sebészet, vagy keress fel egy gyógypedikűröst.
2019. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé durva, már csak azért is, mert három hete tart, és nem javul. Nekem ki szokott fakadni, és távozik a genny.

Neked eléggé kiterjedt a gyulladás, már az egész ujjperc piros. Javaslom, hogy hétfőn menj el vele sebészetre vagy bőrgyógyászatra.

2019. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Orvos, gennyes az egész, antibiotikum kell és legalabb a körmöd 1/3-át le kell venni
2019. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na mi lett, szétvágtad, vagy mész sebészetre? :D
2019. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Holnap megyek beutalóért, addig is próbálom ezt a meleg vizes áztatást amit olvastam.

Plusz kenegetem gyulladáscsökkentővel, este meg Betadine-nal.

2019. júl. 21. 13:01
 10/16 A kérdező kommentje:

Mással nem nagyon akarok kísérletezni, nehogy rosszabb legyen.


De ma már nem fáj :D

2019. júl. 21. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!