Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány dioptriás lehet a szemem?

Hány dioptriás lehet a szemem?

Figyelt kérdés
Tudom,elkéne mennem szemészetre,és el is fogok menni,csak szeretném magam felkészíteni. Távolra nem látok jól,sőt...3 méterről még kb eltudom olvasni a feliratos film szövegét (normál méretű felirat) kisebbnél már azért hunyorítanom kell rendesen. És annyit szeretnék még megtudni,hogy hogyan zajlik egy szemészeti vizsgálat,pl; mekkorák a betűk/számok amiket le kell majd olvasnom,milyen messze leszek a táblától,illetve hány dioptriás lehet a szemem ha az első (vagyis a legnagyobb) számot/betűt nem tudom leolvasni? (tudom hülyeség ilyet feltételezni,de a legrosszabra is felkészülök) Illetve arra is kíváncsi lennék hogy ti hány betűt tudtatok leolvasni,és hányas a szemetek.Tudom hogy borzasztóan ostoba ez a kérdés,elnézést ha valaki már a szimpla elolvasásától is agyérgörcsöt kap,de meg kell tudnom ezeket az információkat.Segítségeteket előre is köszönöm!

2019. aug. 4. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb. mínusz 1-es, de lehet, hogy kicsit gyengébb. max. mínusz mésfél.


A többi kérdésedre majd a doki vagy az optikus megadja a választ. Előre nem szabad tudni sem a leolvasandó betűket, sem azok méretezését, sem semmi mást. Most átverni akarod a dokit vagy szeretnél végre jól látni?


Semmiféle rosszra nem kell felkészülnöd, azon túl, hogy egy szemüveg nem olcsó mulatság - csakhogy muszáj.

2019. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

KB - 1es lehet a szemed ha 3 méterig ellátsz. Ha az első betűt/számot se tudod leolvasni akkor kb. - 4 és fölötte. Itt szerintem összekevertél valamit

Nekem 2,5 és mindkét szemem, már valószínűleg romlott, én kb a 3. sorig tudtam leolvasni ha jól emlékszem. Egyébként nem kell beparázni, nem lesz semmi rossz. Nem kell annyira félni mint

Egy rendes orvosnál. Mindenki azért megy oda hogy a szemén javítson.

Én például még egy 80 körüli nénivel is találkoztam amikor mentem

2019. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Javítok nem kevered össze én voltam figyelmetlen :D
2019. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönnöm a válaszokat! Voltam szemészeten, minusz 2,25,és minusz 2,50 a szemeim.A szemészem azt mondta, hogy mivel még nőhetek,ezért nőhet a szemgolyóm,és az befolyásolhatja a dioptria a nagyságát,és az érdekelne ezzel kapcsolatban,hogy csak negatív irányba változhat,vagy esetleg várható javulás is?

És olvastam cikkeket,hogy a répától illetve petrezselyemtől élesedhet a látás,ezek mennyire igazak? Nyilván nem számítok arra hogy teljesen meggyógyítja a szemem,de egy fél-egy dioptriát javulhat tőle a szemem?

És ha már itt tartunk hány diopriánál kell állandóan hordani a szemüveget? Pl 1.5-nél is kell?

[link]

Illetve,az utolsó kérdésem,hogy ebben illetve az ehhez hasonló cikkekben van realitás? Illetve nem árthat az ha minden nap eszek répát illetve petrezselymet? Tudom ismét egy hülye kérdés,de tudjátok hogy van ez... :D Jóból is megárt a sok :D

Segítségetek előre is köszönöm!

2019. aug. 17. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Az hogy lehet, én 2,5 dioptriával jó ha egy méterről látom a feiratokat :D
2019. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!