Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsében rosszabbul...

Kontaktlencsében rosszabbul láthatom a kijelzőket?

Figyelt kérdés
Első alkalommal hordom ma és úgy veszem észre, hogy a kijelzőket (telefon,lapton) kicsit rosszabbul látom. Ez csak megszokás kérdése, vagy más lehet?

2019. aug. 10. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a kontaktlencséd mínuszos, azaz távolra látáshoz adták, de közben a szemed közelre se tökéletes, akkor lehet oka, hogy közelre nem látsz jól.

Vagy a dioptria nem megfelelő. Ha olyan helyen vetted, próbálj kérni próbalencsét más dioptriával.

Mindenképp menj el optometristához és mondd el, hogy ezt tapasztalod, szerinte mi lehet az oka.

2019. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
közelre egyébként is tökéletesen látok, de lencsével is, kivéve ha valami kijelzőt nézek :/
2019. aug. 10. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Menj vissza ahol megnézték a szemed, ahol adták a lencsét és mondd el mi a gond.

Én ilyet még nem hallottam, hogy valaki csak kijelzőket nem lát jól, de nem vagyok optikus.

2019. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Tórikus vagy szférikus?
2019. aug. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az mi is? 😂
2019. aug. 11. 00:25
 6/10 anonim válasza:
Tórikus, ha cylinderes, szférikus, ha nem.
2019. aug. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor szférikus lesz
2019. aug. 11. 08:33
 8/10 anonim válasza:
Csak mert rórikusnál előfordulhat, hogy nem tökéletes a látás, nekem pl. olyan van.
2019. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első két napban nálam is ez volt a telefon kijelzőjével. Láttam én, csak valahogy nem tudott úgy ráfókuszálni a szemem, mint a lencse nélkül, ezért homályosabb volt. Utána megszoktam, már ugyanúgy látok közelre vele, mint nélküle.
2019. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma már sokkal jobb volt. Csak a vége felé faradhatott el a szemem
2019. aug. 11. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!