Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy attól fáj a fejem, hogy a két szemes látás tesztnél nem ugyanolyan éles volt a két szememre a kép a próbakeretben?

Figyelt kérdés

A gyakorikérdések.hu ezt a kérdést is én írtam ki:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__1004..


Azóta egy nagyon FONTOS dolog eszembe jutott. Amikor az optikában vizsgálták a látásom, ugye először a jobb szememre rakták fel azt a -0,75 Dioptriát, azzal teljesen végig tudtam olvasni a visus vetőtő álltal vetített képet. Utána a bal szememre raktak -0,25 Dioptriát, ott is végig tudtam olvasni teljesen.



Utána jött a két szemes látás, megmutatták, hogy látom vele két szemmel a vetítőt. Megkérdezte az Optometrista, hogy "most mindkét szemmel ugyanolyan éles a kép?" Mondom neki "igen"................



Nos ez NEM IGAZ. A bal szememre egy picit homályosabb volt a kép. Gondoltam nem olyan lényeges.



Sőt megjegyzem ha otthon megnézem a digitális óránkat (ilyen piros számokkal mutatja az időt), és külön-külön letakarom a szemem, akkor tényleg egy picit homályosabb a bal szememre, a jobb szememen meg élesebb. Ez néha mintha a valóságba is jelentkezne két szemes látás esetén is.



Gyakorikérdések.hu olvastam hogy ebből bizony baj lehet, és eszméletlen fejfájást tud okozni, más járt már így.



Lehet hogy tényleg ettől fáj a fejem? Ez tényleg okozhat ekkora problémát?


2019. aug. 20. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges.
2019. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én egyik szemem is egy fokkal gyengébb, mint a másik, de eddig még mindig (33 éve vagyok szemüveges) abban maradtunk, hogy egyforma lencsét írnak fel mindkettőre, mert úgy "kényelemesebb" volt a látás mégis, úgyhogy azért annyira nem biztos, hogy nagy bajt okozhat (de a másik kérdésedet nem olvastam). Mindenesetre ha gyanús, akkor menj vissza a szemészhez, vagy az optometristához legalább.
2019. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Holnap bejelentkezek egy szemészeti klinikára vizsgálatra, mert hát mindenképp ezt a problémát meg szeretném oldani.....kíváncsi vagyok mikorra kapok időpontot.


Olyat olvastam a neten hogy valami 34 napos átlagos várakozási idő van a szemészeti szakrendelésre. Ez azért kicsit durván hangzik. Múltkor sürgősségibe "bekunyeráltam" magam.


Remélem max szeptember közepére, vagy egy kicsit előbbre kapok időpontot.

2019. aug. 20. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!