Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csinlájak ha nem látok...

Mit csinlájak ha nem látok távolra?

Figyelt kérdés
Nem akarok szemüveget, ha kontaktlencsét hordok lehet jó a látásom. Nem látom jól a táblát sem. Mit kezdjek ezzel?
2019. aug. 21. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szemvizsgálatra kell menned!ott megállapítják mekkora dioptria kell. Ha nem látod a táblát, sajnos muszáj lesz vagy szemüveget, vagy kontaktlencsét hordani. Én ajánlom a lencsét, nekem kamaszként nagyon bevált! Amióta dolgozom és nem otthon lakom, sajnos nem tudok éves szinten kb. 70 ezer ft-ot erre áldozni, úgyhogy 1 éve nem használom. De amint jobb lesz az anyagi helyzetem, ismét hordani fogom!
2019. aug. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát igen ha nem akarsz szemüveget akkor ott a kontaktlencse de arra viszont többet kell áldozni nem elég hogy mint a szemüveget megveszed 1-2 évre jobb esetben 30 ezer ft-ért
2019. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30000 ért szemüveget?hol élsz maga a keret csak 110000ft
2019. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
110 ezer egy kérte? Hát én nem radarok bele arányát köszi nekem eddig tökéletesen megfeleltek a 30-40 ezres szemüvegek. Miután nem cilinderes így olcsóbb.
2019. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Muszáj valamit kezdeni ezzel, mert javítás nélkül csak rosszabb lesz. El kell menni szemészetre beméretni, vagy Ofotérthez, ott nekem mindig nagyon jól mérték. Igaz, 5000 ft, de csak akkor, ha nem ott veszed a szemüveget/lencsét utána.

Szemüveg 30nál kezdődik, de határ kb a csillagos ég. Nekem vékonyított, cilinderes, UV-ra sötétedő lencsés szemüvegem 80kba fájt 4 éve, de ha nincs szükséged ilyenekre, fele ennyiből ki lehet hozni.

Lencse árát sajnos nem tudom, de a korábbi kommentelők írtak összegeket már.

2019. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szemészet, vagy optika, és bemérik a szemed, majd megmondják szemenként mekkora dioptriára van szükséged.


Szemüveg: volt 15ezres szemüvegem, meg most van cilinderes vékony lencsés kék fény szűrős ilyen olyan réteges szemüvegem 70ezerért, de lehetett volna 130ért is a keret...


A kontaklencse meg nem úgy megy, hogy vagy ez vagy az. Pl a szülés után 4évig egyik féle lencsét se bírta a szemem 5percnél tovább, pedig végig néztük optikákban a kínálatot, szemcseppet etc etc etc.

2019. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem fogok szemüveget hordani az biztos. Nagyon rosszul állnak. Van rá kontaktlencse? És ha van lehet ugyanolyan jó a látásom mint régen?
2019. aug. 21. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem addig csak romlott amíg nem mentem el szemészetre. A végén már az első padból se láttam, ugyanígy voltam mint te, hogy szemüveget biztos nem fogok hordani, így én is lencsét akartam. Végigkérdeztük a város közel összes optikáját, mindenki azt mondta, hogy elsőnek mindenképpen szemüveg kell. Amúgy annyira nagyon nem rossz a szemüveg, csak meg kell szokni :)
2019. aug. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7: Szemüveget akkor is érdemes csináltatni, mert éjjel-nappal mégsem jó kontaktlencsében lenni. Legalább otthonra legyen egy olcsó keretes szemüveged, ott senki sem nézi, hogy mi van rajtad (én is ezt a felállást használom). Ezen felül kontaktlencséket csak meghatározott léptékekben gyártanak, így az sosem lesz annyira pontos, mint egy egyénileg gyártott szemüveglencse, de nagyon jó eredmények érhetőek el így is. Még annyit a kontaktlencsékről, hogy nekem 4 márkát kellett végigpróbálnom, mire megtaláltam a jót, az előző hárommal mind volt valami gondom.
2019. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: Nekem nagyon rossz a szemem, -9 dipotria, a jobb cilinderes, 5 éve van meg a jelenlegi szemüvegkeretem, ami akkor 30 volt, plusz baráti kedvezménnyel 30 ezer volt a lencse bele. Átlagban viszont 3 évente érdemes cserélni, mert a keret is tönkremegy, a lencse megkarcolódik stb. Nekem internetes rendeléssel jött ki a kontaktlencse évi 70 ezerből (a cilinderes lencse kb. 2x annyiba kerül, mint a sima, a dioptriától függően is drágább nekem az átlagnál). A márka, amit használtam 30%-kal drágább kb. minden optikában, mint neten. Az ápoló folyadékok azért nem 30%-kal, de nem éri meg boltban venni ezeket. Egyszer kell beméretni az optikában a konktaktlencsét, rendelnek 3 hónapra, utánra a doboz adatait be kell vinni az internetes oldalon és akár évi 20 ezret is lehet spórolni (esetemben legalábbis kb. ennyit).


A kontaktlencse viszont soha nem lesz olyan tökéletes, mint a szemüveg. Nekem tanuláskor sokat fájt a fejem miatta (lévén, hogy rövidlátó lencse nem igazán olvasásra való), így olyankor elengedhetetlen volt szemüvegre váltanom. 1 éve nincs lencsém, és azóta nem fáj a fejem!


Tényleg azt tudom mondani, hogy mindkettőnek van előnye és hátránya is, de aki kontaktlencsés, annak kell szemüveg is, mert pihentetni kell a szemet.


A másik, hogy van havi kontaktlencse is, amivel aludni is lehet, max. hetente 1x kell tisztítani, de nekem csak a kivehetőssel van tapasztalatom. Az állandós lencse biztosan nem szárítja ki a szemet alváskor, a sima az igen.

2019. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!