Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vörös-Zöld színtévesztéssel...

Vörös-Zöld színtévesztéssel megkapom az orvosi alkalmasságit a "B" kategóriás jogosítvány letételéhez?

Figyelt kérdés

Szemészet kiadta a leleti véleményt arról,hogy jelen panasz:Kezelőorvos küldi vizsgálatra színtévesztés miatt?

Lelet sorban is bele van írva,hogy a színlátás:Vörös-zöld színtévesztő.Mi a véleményetek erről a dologról?Lesz rá esélye,hogy megkapom az orvosi alkalmasságit?



2019. szept. 11. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A súlyosságtól függ sztem és attól, hogy szemüveggel korrigálható-e. Van ilyen ismerősöm, neki elég komoly a tévesztés mértéke, ő csak szemüveggel vezethet.
2019. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem fogod megkapni és lehet bunkó vagyok de remélem is hogy nem kapod meg. Nem akarok veled balesetezni sőt senki más mert zöldet láttál a piros helyett.
2019. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
KIZÁRT!!!
2019. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló!(11:40)!

Ne haragudjál meg,de tényleg bunkó vagy.

Nem színvak vagyok,hanem tévesztő.

Egy közlekedési lámpán látom a piros-sárga-zöld!

Elmondom neked sorrendben,jó?Felső piros,középső sárga,alsó zöld.Így jó?

2019. szept. 11. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Miért is bunkó a 2.válaszoló?

Én is bízom benne hogy nem kapod meg. Ez a saját érdeked is, nem csak másoké. Az egy dolog, hogy tudod a sorrendet, mindenki tudja, de rendesen látni is kellene azokat a lámpákat :)

2019. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Megkaphatod szerintem, én is megkaptam.
2019. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megkapod, én is megkaptam, szemész szakorvoshoz kell menned.


Ide vonatkozó jogszabály:


1. melléklet a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelethez

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának minimumkövetelményei és az egészségi alkalmasság elbírálásának szempontjai

1. LÁTÁS

1.2.4. A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg.

forrás: [link]


A jogsidban semmi sem fog rá utalni.

2019. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

"Miért is bunkó a 2.válaszoló?"

Azért, amiért te is, mert nem tudod, hogy a név az ugyan vörös-zöld színtévesztő, de a névből sosem szabad visszanyelvészkedni a jelenséget, de te a nemtudás hatalmában állást foglalsz. Azért. :D Én is vörös-zöld színtévesztő vagyok, ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy bizonyos barna árnyalatokat és bizonyos zöld árnyalatokat konzekvensen keverek.


Így aztán ez oltári nagy hülyeség:

"Én is bízom benne hogy nem kapod meg. Ez a saját érdeked is, nem csak másoké. Az egy dolog, hogy tudod a sorrendet, mindenki tudja, de rendesen látni is kellene azokat a lámpákat :)"

2019. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úrvbezetői jogositványnál ez nem kizáró ok már .
2019. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező

"Elmondom neked sorrendben,jó?Felső piros,középső sárga,alsó zöld.Így jó?"

Majd tök sötétben, pláne messzebbről, te aztán nem fogod megmondani, hogy a felső vagy az alsó világít azt garantálom.

2019. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!