Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fényfolt a látótérben?

Fényfolt a látótérben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 hónapban kétszer is előfordult, hogy egy világító fényfolt volt a látóteremben, kb 1 cm méretű. A jobb szememmel véltem látni, de inkább csak akkor, ha sűrűn pislogtam, vagy sötétben vagy csukott szemmel. Mintha vakuba néztem volna, olyan jellegű. Néhány perc alatt elhalványult és elmúlt. Nem is érdekelt a dolog, mert emlékeim szerint a korábbi években is volt már ilyen.

De most nemrég belefutottam egy cikkbe, amiben az volt, hogy ha világító fényt látunk, akkor azonnal szemorvoshoz kell menni, mert komoly szembetegség tünete.

Most kicsit beparáztam. Másnak volt már ilyen jelenség?


2019. szept. 24. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak időszakosan tűnik elő, nagyon ritkán, akkor nincs ok az aggodalomra. A nagyszámú fény-felcsillanással kísért látászavar viszont egyértelműen retinaleválás (ablatio retinae) jele, amit azonnal kezelni kell!
2019. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az utóbbi 1 hónapban kétszer pár per volt. Akkor egyelőre megnyugodhatok? Másfél éve voltam kb teljesen szem kivizsgáláson utoljára lézeres látásjavító műtét miatt.
2019. szept. 24. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!