Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szédülés, egyensúlyzavar...

Szédülés, egyensúlyzavar szemüvegben normális? Mennyi idő alatt szokik hozzá a szemem?

Figyelt kérdés

Előző szemüvegem mikor felvettem rendes nyugtatta a szemem és az első perctől kezdve jól éreztem magam benne. Most a jobb szemem -1.00 és a cylinder: +0.50, a bal szemem -2.00 cylinder: +2.50.

Előző szemüvegem állítólagosan fél cylinderrel kevesebb volt mindkét szememnél. Most ez az erős különbség zavar vagy a cylinder? Hányingerem van, fáj kicsit a fejem és szédülök. Ezelőtt akkor volt ilyesmi problémám, mikor rosszul volt felírva egy szemüveg és minden nap hónapokig fájt benne a fejem, ami következtében aztán inkább nem is hordtam. Mennyit várjak ezzel a megszokással? Ha visszamegyek hogy ez bizony nem jó akkor megtudják csinálni normálisan, vagy mit lehet ezzel kezdeni? Inkább lássak kevésbé élesen,de ezt a szédüléses egyensúlyzavart utálom. A szemeim nem megnyugvást éreznek, hanem rendes erőltetve van és enyhén fáj. Utálom. :'(



2019. okt. 1. 13:28
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

Vizsgáltasd be a szemüveget.

Nálam homályos látás és enyhe szédülés volt egyszer, amikor felvettem először az új szemüveget. Elvileg semmilyen paraméter nem változott az előző vizsgálat óta. Ennek ellenére sikerült elrontani a cilindert és a kimért 30° helyett 150°-ra elkészíteni. Az újralegyártásnál a fókuszpontot vitték az előírt alá 1 cm-rel.

2019. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!