Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A látás hónapja csak egy...

A látás hónapja csak egy kommersz marketingfogás vagy van értelme elmennem az én speciális problémám miatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval a következő a helyzet: világéletemben kissé tompalátó volt a bal szemem (60%-ban látok vele), a jobb pedig erősen rövidlátó. Utóbbit viszont pár éve sikerült egy lézeres műtét során korrigálni tökéletesre viszont a Sasszemklinikán azt mondták, hogy a másik szemem miatt - ami hiába tompalátó és nem lehetett műteni - nem szükséges a későbbiekben szemüveget viselnem (max ha szédülök stb.). Fél éve voltam egy optikában vizsgálaton és ott is csak "biztonsági" szemüveget írtak fel nekem a tompalátó szemem miatt (a másik lézerrel kezeltre 0.0-ás dioptriát), de ők se tartották szükségesnek az állandó használatot. Ráadásul az optikus szerint nem is vagyok tompalátó ami ledöbbentett, mert amúgy semmilyen lencsével nem látok tökéletesen. Most abban a helyzetben vagyok, hogy ismét nem olyan jó a látásélességem és már fogalmam sincs kiben bízhatok meg. Debreceni vagyok és itt a VisionExpress illetve az Ofotért biztosít ingyenes látásvizsgálatot és arra gondoltam a látás hónapjában kikérem az ő véleményeiket is. De mi van ha ők is mást mondanak, mint a lézerklinikán vagy az optikán?


Ráadásul voltam egy harmadik helyen is, ahol meg a 120%-os lézeresen műtött szememre akartak felírni mínuszos lencsét!!!! :O


Honnan tudom, hogy kiben bízhatok meg és valóban szükséges-e szemüveget hordanom vagy sem?



2019. okt. 7. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szemészeti szakrendelésre menj el. Ott nincs anyagi érdek, mint egy optikánál vagy egy lézerklinikán.
2019. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A helyedben mindenképpen szemészetre mennék, jobb ha ott nézik meg a szemed és ha kell, ott is felírnak szemüveget ingyenesen.
2019. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én az egyik szememmel csak homályt látok, de a másikkal mindent. Gyerekként sokan erőltették a szemüveget, de soha sem hordtam. Autóvezetéshez kellene viselnem, de még a napszemüveget se tudom viselni. Ha mindennapi életviteledet nem befolyásolja, szard le hogy ki mit mond!
2019. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!