Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van köztetek más is, aki...

Van köztetek más is, aki szemüveggel is csak homályosan lát?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve, mert évek óta nagyon homályos a látásom. Még a szemüveggel is csak ennyit látok kb. 3-4 méterre lévő táblán:

[link]


Tegnap is voltam egy újabb szemorvosnál vizsgálaton. Akkora számokat olvastatott velem, mint a fenti képen lévő alsó két sor szövege. És pont ennyit is láttam belőle, csak homályos foltokat.


Mondtam neki, hogy nem látom. Erre mondta, hogy "dehogynem, valamit csak lát, tippelje meg". Erre elkezdtem tippelni a homályos foltok alakja alapján. A számoknak több mint a felét eltaláltam a tippelés során, de volt, amit nem, erre azt mondta, hogy 100%-os a látásom! Pedig amiket eltaláltam, az is csak tipp volt, azokat sem láttam tisztán. Amit el sem találtam, azt meg pláne nem... :/


Nem az orvossal volt a gond, mert az elmúlt pár évben ő már a negyedik orvos, akivel így járok. Tiszta homályos foltokat látok csak, megtippeltetik velem, hogy nagyjából milyen számok lehetnek, és ha már a felét eltalálom, akkor megállapítják, hogy tökéletesen látok. :(

Mindenki mástól azt hallom, hogy amikor csináltatnak új szemüveget és felveszik, akkor megdöbbennek rajta, hogy milyen élesen látnak, látják a fákon a leveleket meg ilyesmi. Én meg akárhányszor új szemüveget csináltatok, ha növelnek is a dioptrián, ugyanúgy csak homályos foltokat látok. :(


Van köztetek még olyan, akinek nagyon homályos a látása, de az összes szemorvos szerint tökéletes a szeme?



2019. okt. 10. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
En is homalyosan latok szemuveggel, de az orvosom elmondta, azert mert ennyit kepes kihozni szemuveggel. Szuletesi rendellenessegnek allapitotta meg az egyik (muttetni akartam de emiatt azt mondta inkabb ne) aztan elmondtak, az egyik szemem annyira rossz ha 100%ra javitanak akkor a masik szemuvegben hozza romlana. Igy lenne 2 selejtes 1 helyett
2019. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
+ bar szemuveggel is homalyos egy tav utan, nelkule azt se latom tisztan ami elottem van kozvetlen
2019. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mind2 szemed ilyen, vagy csak az egyik? Lehet, hogy tompalátás alakult ki nàlad, vagyis amblyopia? Mondjuk attól függ, mikor kezdődött
2019. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem azért fura ez, mert amikor gyerek voltam, és csak ilyen 1-2 dioptriás volt a szemem, addig tökéletesen ki tudták korrigálni. Tűélesen láttam a szemüveggel, nélküle nyilván nem.

De amióta 3 dioptria fölé romlott a szemem, azóta már szemüveggel is egyre homályosabb minden.

Én először betudtam ezt annak, hogy biztos egy adott dioptria felett már nem tudnak megfelelően korrigálni. De azóta találkoztam olyanokkal, akiknek sokkal rosszabb a szemük az enyémnél, szemüvegben mégis élesen látnak! :(

Szóval nem tudom, mi lehet velem a probléma.

A szemfeneket is megnézték, és azon sincs elváltozás elvileg. Úgyhogy nem értem, hogy ha régen élesre ki tudták lencsékkel korrigálni a szemeimet, most már hogyhogy nem tudják. :(


Azt is mondta a doki, hogy az egyik szemem sokkal rosszabb, mint a másik, de nem ad olyan lencséket, amik közt nagy az eltérés, mert akkor szédülnék, úgyhogy még a jobbik szememre is erősebb lencse került, mint amire szükség lenne, csak hogy a lencse jobban igazodjon a másikhoz. :( Hát nem vagyok szakértő nyilván, de szerintem azért nem normális, hogy olyan lencsét raknak a szem elé, ami nem ahhoz való, csak azért, hogy a másiktól ne térjen el. Így majd az a szemem is gyorsabban fog romlani, gondolom... :(

2019. okt. 10. 20:48
 5/6 A kérdező kommentje:

A homályos látás csak a húszas éveimben kezdődött. Húszas évek eleje vagy közepe felé, már nem emlékszem pontosan. Most a harmincas éveim közepén járok, kb. 2-3-4 évente csináltatok új szemüveget, akkor mindig emelnek egy negyed dioptriát valamelyik lencsén, de ez nem segít a homályon. Amikor megkapom az új szemüveget, mindig pontosan ugyanolyannak érzem, mint az előzőt, minta semmi nem történt volna.

Szoktam ezzel szórakozni, hogy felveszem a régit, próbálok vele táblát olvasni. Aztán felveszem az újat, azzal is. De semmi különbséget nem látok.


Az optikában meg mindig mondják, amikor megyek átvenni sz új szemüveget, hogy "ugye milyen furcsa, hogy most már jobban látsz?" Én meg "ööö.. hát nem furcsa, mert most sem látok semmivel jobban." :D

2019. okt. 10. 20:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Na nalad forditva tortent.... nekem lehetne a balra erosebb de akkor a jobbra is erosebb kene hogy ne legyen nagy elteres, es romlana emiatt a jobb is.... nem ertem nalad ezt miert vallaltak, de lehet magan orvoshoz is elkene menned
2019. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!