Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét magas...

Lézeres szemműtét magas dioptriával, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, akinek legalább -5 feletti volt a szeme, de megműtette? Hol, milyen volt és mennyire lett más az életed?
2019. okt. 20. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Sasszem klinikan mutottek, -5 d

Harom ev alatt szinte teljesen visszaromlott

Most megint szemuveg

2019. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kb.15-16(!) évvel ezelőtt műttettem, -6 es -6,5 dioptriát, azóta is tökéletes, semmit nem romlott vissza. Én a margitszigeti Focus Medicalnál voltam. Mi változott? Teljes szabadság, se kontaktlencse, amit már nem bírt a szemem, se szemüveg, amit meg rühelltem. Nagyon örülök, hogy megcsináltattam. De ha még nem állt meg a szemromlás, nem érdemes megcsináltatni.
2019. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.


Én 2012ben műttettem meg a szemeimet szintén a Sasszem klinikán. -5d és 1-1cyl mind a 2 szemen.

Műtét után nemsokkal olyan 2 hét már jobb volt a látásom mint akinek egészséges a szeme.

Hihetetlenek érzés volt, ahogy a#2 is írja.

Ezt követően olyan 3 évvel elkezdett romlani. Most-1.5 és 0.5 lencsés szemüveget hordok.

Nem gondolom azt hogy a műtét eredménye nem tartós hanem inkább a szemem romlott tovább.


Ha betartod az ott kapott utasításokat akkor nagy gond nem lehet, de azokat szigorúan.

Illetve ez csak egy tanács, akkor vágj bele ha legalább 2 éve már semmit( de tényleg semmit) nem romlott a szemed.


Pár dolog amit nem biztos hogy elmondanak de attól még válós.


Műtét óta nekem jobban szárad a szemem illetve géppel nem tudják rendesen bemérni az optikában a cillinder értéket.

Ezek lehetséges hogy egyéni mellékhatások.


De így is azt tudom mondani hogy megérte.

2019. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!