Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az alábbi látásjavító szemüveg...

Csodabogyesz kérdése:

Az alábbi látásjavító szemüvegek között van különbség? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés
A visionfix oldalán találtam rendelhető látásjavító szemüvegeket (<< kis pici lyukakon lehet csak kilátni) És a választékban ilyenek vannak: MB1, MB2, MB3, MK1, MK2, MK3, MK4. Nem találtam sehol feltüntetve, hogy van-e különbség köztük, és ha igen, mi. Valaki esetleg tudna segíteni benne? Hátha volt már hasonló helyzetben. Előre is köszönöm! :)

#szemüveg #Látásjavítószemüveg #visionfix #szemtornáztatás
2019. okt. 21. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Hagyd az ilyeneket, csak addig látsz jobban amíg rajtad van (Persze a látótered is kissebb lesz), amint leveszed ugyanolyan lesz a látásod. Csinálhatod ezt évekig, azon kívül, hogy hülyének néznek semmit sem érsz el vele.


Inkább csináltass lézeres látásjavítást, az legalább megéri.

2019. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom fizikaorarol hianyoztal, amikor optika volt a tema, azert nyalof be az ilyeneket ;)
2019. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem több ismerősöm jelezte, hogy sokat javult ettől a latasuk, ezért gondoltam, hogy kiprobalom, hátha ér valamit, mert ha szemüveg nélkül még helyre tudnám állítani a szememet, pontosabban a lencse mozgató izmaimat, akkor az jó lenne. De köszönöm véleményeket, a másik oldal véleménye is érdekel. :)
2019. okt. 22. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Aha, na és erről van is szemészeti papírjuk előtte-utána, hogy tényleg javult, vagy csak placebo? Erre ne is válaszolj, tudom magamtól is ;)

A lencsemozgató izom (mondjuk hülye egy szó ez, mert a lencse nem mozog sehová, csak laposodik, meg domborodik a sugárizomnak köszönhetően) meg távolba nézésnél teljesen laza, elernyedt, nem tudom mit akarsz rajta helyreállítani.

Túl nagy a szem törőereje a szemtengely hosszához képest, ez okozza a rövidlátást, amin semmi ilyen csodaszemüveg nem segít. Mivel a szemgolyót nem tudod összenyomni, hogy a retinán legyen fókuszpont, ezért a szem törőerejét lehet csökkenteni, például azzal, hogy egy lézerrel laposabbá tesszük a szaruhártyát a felesleges szövet eltávolításával. A hókuszpókusz biztosan nem segít.

2019. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És a szemtornáztatásról mi a véleményetek? Egyik szemüveges ismerősömnek is javasolta az orvosa.

Mivel nincs komoly bajom, csak a sok azonos távolságra való nézéstől néha kicsit homályosabban látok távolra, és megfájdul a szemem)lézeres szemműtétre nem mennék el.

2019. okt. 23. 13:58
 6/6 anonim ***** válasza:
A szemtorna nem rossz, de nem fog tôle javulni a szemed csak "kitartóbb" lesz. Miért, mi a kifogásod a lézeres látásjavítás ellen? Az legalább nem kitalációkon alapul
2019. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!