Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tegnap voltam szemészeten,...

Tegnap voltam szemészeten, mit jelentenek az alábbiak?

Figyelt kérdés

Májusban Fenti ladik látásjavító lézeres szemműtéten estem át,akkor mondták, hogy nem lesz 100%-os a látásom, mert magas volt a dioptriám, a kontrollokon megjelentem, minden rendben volt. Gondoltam elmegyek egy másik szemészhez, Ő is megvizsgált és azt írta a papíromra, hogy:

Réslámpa: o.u: kh halvány, corneán limbus mellett körben vékony vonalszerű homály

Fondus: ő.u.: éles határú pupillák, temperálósan széles pigmentsarlók, kp telt erek. Kissé táblázat fondusok.


Ezek mit jelentenek?



2019. nov. 5. 18:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Femto lasik, tempirálisan* bocsánat félrenyomtam
2019. nov. 5. 18:39
 2/3 anonim ***** válasza:
A házi orvosod majd lefordítja neked magyarra .
2019. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szemdoki82 ***** válasza:

A réslámpás képen látszik, hogy egy szabályos, jól letapadt femtolasik lebenyed van. Ez rendben van.

A fundus, vagyis szemfenék képen látszik, hogy a szemfenék nem teljesen egészséges, ilyet gyakran látni a nagyfokú rövidlátóknál. A műtéthez nincs köze, ez egy állapot, amivel nincs teednő.

2019. nov. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!