Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés
Waffer nevű felhasználó kérdése:

Lehetséges így félszemre megvakulni?

Azt hallottam ha túl sokáig nézek közvetlenül a napba akkor meg is vakulhatok. Na most, ha letakarom az egyik szemem, és úgy nézek a napba akkor csak félszemre vakulok meg vagy ez nem így működik?

Kiváncsiságból kérdem.

Keress kérdéseket hasonló témában: vakság

nov. 8. 22:00  Privát üzenet  

A válaszok
lehetséges

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont nov. 8. 22:03 Privát üzenet

De, így működik.

Viszont az is igaz, hogy a látás nem csak a szemről szól, hanem az agynak is nagy szerepe van benne, szóval előfordulhatnak anomáliák, főleg az első időkben. De alapvetően akkor csak egyik szemedre vakulnál meg.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont nov. 8. 22:23 Privát üzenet

Petőfi Sándor a bal szemére így vakult meg csaknem teljesen.

Szemfájásomkor

Teremtő isten! Szemeimre

A vakságot tán csak nem küldöd?

Mi lesz belőlem, hogyha többé

Nem láthatok lyányt s pipafüstöt!”

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont nov. 9. 10:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ma vettem a DMben Balea arctisztito szert alkoholosat. Veletlenul belement a szemembe ahogy a szemem kornyeken tisztitottam. Nem. Fogok megvakulni?
Mi lehet a gond? Rövidlátó vagyok de úgy érzem a szemüveg mégse jó vagy nem tudom mi van, mert távolra alig látok. A számokat eltaláltam. Azt mondták nem olyan nagyfokú és nem fogok megvakulni.
Rövidlátó vagyok azt mondták nem olyan nagyfokú nem fogok megvakulni de a látásom mégis katasztrofális. A számokat eltaláltam, de hiába veszem föl a szemüveget távolra ígyis alig...
Apámmal csövet vágtunk. én egy méterre álltam mögötte és a flexből lehet - nem biztos - belement a szemembe egy szikra. Mit tegyek? Ugye nem fogok megvakulni?
Lehetséges érvágás miatt megvakulni?
A klórgaztól meg lehet vakulni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!