Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy a kettőslátás...

Lehetséges, hogy a kettőslátás oka a szemeim pár dioptrával eltérő "minősége"?

Figyelt kérdés

Szürkehályog műtét elvégeztetésére kényszerültem.

Az egyik szememnél ez kitűnően sikerült. A másik szemem érezhetően sokkal gyengébb, ezzel a látvány kontúrjai homályosabbak. Vélhetően erre erősebb szemüveget fogok kapni, ha majd a műtét utáni 6 hét eltelet - 3 hét múlva.

Valahol olvastam, hogy a kettőslátást ez a körülmény is okozhatja - így nem vállalhatom az autóvezetést sem.

Ahol a műtétet végezték, ott nem kaptam érdemi választ a kettőslátás okára.

De jó lenne, így lenne és ezzel megoldódna a problémám!



2019. nov. 17. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagy a 2 szem közti dioptria elterés, mégsincs kettőslatásom
2019. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány dioptria a különbség?
2019. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1/2 

Köszönm szépen a tájékoztatást, szerencsés Vagy,  ha szemüveggel is, de rendben van a látásod. 

Tudom, hogy a kettőslátásnak nem ez lehet az egyetlen oka. Tájékozódásom szerint egyéb körülmények is lehetségesek, az sem törvényszerű, hogy valakinél a szemei jelentősen eltérő dioptria-korrekció szükségtessége együtt járjon a kettőslátással.

2019. nov. 19. 12:33
 4/6 A kérdező kommentje:

2/2 

A kérdés vélhetően az 1. valaszadóhoz szólt. 

Én még nem tudom a szemeimhez szükséges szemüveg adatait - a műtéttől számított 6 hét eltelte után javasolták a szemüveg felírattatását.

2019. nov. 19. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem, mert van egy határ, ami felett már nem tudja egyesíteni az agy a két szem látását, annyira más a kép. Ez a határ olyan 2,5 és 3 dioptria különbségnél van. Nekem például -2,75 dioptriás a szemem, és ha kiveszem az egyik szememből a kontaktlencsét, a másikban meg még benne van, akkor kettőslátásom van.
2019. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5/5

Nagyon köszönöm a kiegészítést! Magam is így tudtam, hogy 3 dioptria körüli különbség esetében adódhat kettőslátás.

Nagyon bízom benne, hogy nálam is ez a helyzet, és szemüveggel javítható lesz!

2019. nov. 19. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!