Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse reggeltől...

Kontaktlencse reggeltől estig? Vagy szemüveg?

Figyelt kérdés

Szeretném beméretni a szemem, mert szerintem nem jól látok, sokathunyoritok túl messzire pedig nem tudok olvasni rendesen, igazából nem tudom mi a normális és mi nem. Remélem majd tudnak segíteni.


De a lényeg az az, hogy bár felek tőle, barátnőmnek lencseje és szemüvege is van, a kérdésem pedog ide irányul, hogy ha csináltatok kontaktlencsét, akkor érdemes mellé szemüveg is, hogy ha kell, akkor a szem "pihenjen", vagy reggeltől estig lehet bent a lencse?



A csak lencse, bemérés nélkül kb 10ezer a 3 hónapra? Vagy elsokorben van valami plusz költség?


Bocsánat az amatőr kérdésért, a válaszokat köszönöm. :)


2019. nov. 19. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes szemüveget is. Gondolj arra pl. náthás leszel, kötőhártyagyulladásod lesz, bármi, nem szívesen nyúlkálnál a szemedben. Meg hát igen, ha lencse miatt begyullad, akkor is jobb lesz másnap a szemüveg.


Az, hogy reggeltől estig tudsz-e lencsézni, a szemedtől függ.


Árakról nem tudok mit mondani, mindenhol más.

2019. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már ez is korrekt válasz volt. 🙂
2019. nov. 19. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csináltass mellé szemüveget, én látom, hogy minden lencsés barátomnak van valami problémája mikor nem tudja betenni pl: begyullad a szeme, elszakad a lencse, nem érkezik meg időben a másik. Ilyenkor szükséges a szemüveg.

Egyébként én úgy tudom, hogy először nem lehet kontaktlencsét hordani, csak szemüveget, és egy kis időnek (kb 3 hónap-fél év) el kell telnie, hogy lencsét hordjon valaki.

2019. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!