Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ki hord még +0,25-ös szemüveget?

Ki hord még +0,25-ös szemüveget?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok más is van-e így. Ez egy kis dioptria, viszont én távolra élesebben láttam a próbaszemüveggel a vizsgálat során, mint nélküle. Régóta van szemüvegem, a folyamatos fejfájások miatt. Azt mondta a vizsgálatot végző szakember, hogy ilyen kis értékeknél van aki szükségét érzi hogy hordja, míg más nem. Kíváncsi vagyok, hogy ír-e olyan, aki hozzám hasonlóan igen, és hogy mennyit viseli a szemüvegét.
2019. nov. 29. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:

nekem az egyik szememre +0,50 a másikra meg -0,50 lencsém van.

na már most mindkettőre a távollátó kellene mert az egyik szememmel tényleg közelre sem látok úgy viszont ha ezzel nézek távolra még rosszabb. Viszont nekem születésemtől volt ez, hogy az egyik szemem rosszabb a másiknak meg semmi baja nem volt.

Most a sok gép előtt ülés a sok telefonozás volt szerintem a hibás amitől távolra nem látok jól. Igazából azt mondja mindenki, hogy ez a feles ez semmi...hát nem tudom de nekem annyival de annyival élesebb szemüveggel mint nélküle, hogy akiknek 2-3mas dioptria kellene és nem hordják ők nem is tudom, hogy látnak.


Viszont én inkább csak itthon hordom, zavaró is ha elmegyek, hogy nem látok távolra élesen de utálom a szemüveget, nem áll jól és ha sokáig van rajtam nyomja a fülem is.


Tervbe van, hogy fogok majd egy új szemüveget csináltatni ami remélhetőleg jól is fog állni és hordani is fogom.

2019. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!