Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik a véleményel a lézeres...

Mik a véleményel a lézeres szemműtétről?

Figyelt kérdés

0,75 és 0,5 ilyen adatokat kaptam munkahelyi szemvizsgálaton és kaptam egy szemüveget is ajándékba... namost baromi sokat ültem crt monitor elött annó (31/f)


Eszre sem vettem mennyire romlott a szemem, és nagyon .. lehet hogy ezzek az arányok nem drasztikusak viszont távolra nem latok jól pl 20m re nem biztos hogy már ellátok úgy hogy egy rendszám táblát le is tudjak tisztán olvasni.


Kanaperól pedog a 3m re lévő tv t is homalyosan latom picit.


Szemüveget nem hordok az utcán mert nem kell, szédülni sem szédülök.


Mennyire jó egy ilyen műtét?


Onnantól hogy atesil az ember egy ilyenen utána romlik makd megint a szem?


Aki átesett milyen véleményel van róla?



2019. dec. 1. 01:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem bevált.
2019. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 qborka ***** válasza:

Várj még kicsit, kb fél évet, hogy romlik-e még. Ugyanis csak a pillanatnyi állapotot tudják korrigálni, vagyis fontos, hogy megálljon a szemed romlása.

Aztán menj el egy alkalmassági vizsgálatra, hogy egyáltalán elkalmas vagy-e, ez több dologtól is függ, nem mindenki alkalmas rá.


A véleményem egyébként az, hogy egy csoda :) Minden pénzt megér. Lassan egy hónapja volt a kezelésem.

2019. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Onnantól hogy atesik az ember egy ilyenen utána romlik majd megint a szem?"


Ez a műtéttől független dolog. Ezért mondják, hogy akkor érdemes megcsináltatni, ha már több éve beállt, és nem romlott. Mert akkor valószínűleg a műtét után sem fog.


"Aki átesett milyen véleményel van róla?"


Maga a műtét egy pár perces procedúra. Ami kellemetlen benne, az inkább a műtét utáni néhány hét, hónap. Kerülni kell a poros helyeket, az UV-fényt, illetve folyamatosan szemcseppeket kell csepegtetni. Fél év múlva viszont teljesen túl vagy rajta.


Tulajdonképpen kockázata is inkább a műtét utáni időszaknak van, nem magának a műtétnek. A lézer olyan high-tech cucc, ami valós időben követi le a szemmozgásodat, így azt nem lehet elbaszni. A lábadozás során viszont célszerű betartani az orvosi utasításokat.

2019. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!