Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire biztonsàgos a lézeres...

Mennyire biztonsàgos a lézeres szemműtèt?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen érzés? Gondolkozom rajta nagyon, de félek egy kicsit tőle. Ha valaki szeme utána visszaromlik(Ne adja Isten), akkor ismételni nem lehet? Szóval egy életben egyszer csináljàk meg?
2019. dec. 10. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Állítólag műtéthez képest biztonságos. Főleg ha nem kókler helyre mész, hanem ahol mindennapi rutin. Közben elvileg nem fáj. Csak utána pár hétig érzékeny a szem. Egyik ismerősömnek pár hónapig. De utána semmi baja nem volt, meg jól lát.

Elvileg csak egyszer. De bizonyos esetekben lehet korrigálni. Itt ugye a szembe égetnek bele a megfelelő pontokon. Ez azért nem egészen olyan hogy pl eltörik a lábad, akkor be lehet gipszelni, ha megint eltörik utána megint lehet gipszelni. Ez annál maradandóbb. De emiatt is javasolják hogy csak akkor műteni ha nem romlik tovább már az ember szeme. Meg hogy kerülni kell utána is a szemet romtó tevékenységeket.

2019. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem egyszer csinálják. Illetve jó esetben egyszer de pl. Kolléganőmnek nem tudom miért fél év után megint elromlott még "garanciális" volt és újra megcsinálták. Aztan nem tudom mi lett mert felmondott. Nyvan nem ezért :)
2019. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy valaki megvakult miatta, erre mennyi esély van?
2019. dec. 14. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Retinaszakadáshoz vezethet, ami pedig vaksághoz.
2019. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Végső állomást! N menj el ha jót akarsz magadnak!!
2020. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a biztatàst, de pont amiatt a film miatt félek tőle, mert gyerekkènt láttam...
2020. jan. 14. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi viccből írtam, a való életben ilyen biztos nem történik meg. Főleg, hogy ez ilyen rutin műtét, amit több ezer emberen csinálnak meg hetente kb a 80-as évek óta és egy baleset nem történt. (Hiába tudom ezt egyébként én is pont az ilyen hülye filmek miatt rezelek be mindentől)
2020. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 23 éve, a férjemnek 21 éve hogy megcsinálták. Semmi bajunk sincs és még mindig élesen látunk.
2020. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!