Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse folyadékot...

Kontaktlencse folyadékot mennyi idő alatt kell elhasználni?

Figyelt kérdés
A 600 ml folyadékra az van írva hogy 3 hónap alatt el kéne használni. Utána is használható?

2020. jan. 4. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Utána is, de nyilván nem ugyanolyan a minősége
2020. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mennyire romlik a minősége? Nem fogja rendesen tisztítani?
2020. jan. 4. 15:09
 3/8 anonim ***** válasza:
A sterilitás a probléma. Addig steril, amig fel nem bontod. Onnantól baktériumok, vírusok kerülhetnek bele. Minél rövidebb ideig használod, annál kisebb a kockázat egy bakteriális fertőzésre.
2020. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 hónap után nem szabad használni. Elszaporodnak benne a bacik, és begyullad tőle a szemed.
2020. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 4. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Jó tudni, hogy csak 3 hónapig használható :O Az enyémet lassan másfél éve használom, én nem tudom hogy, de nem akar elfogyni. Soha semmi probléma nem volt még a szememmel.
2020. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is el szoktam használni, akkor is, ha 3 hónapnál tovább tart. Szoktam rendesen tisztítani, töltök a tartóba stb., de nekem is sokszor megmarad és nem fogy el mind 3 hónap alatt. Nem azt akarom mondani, hogy ez így jó és soha senkinél nem lehet belőle semmilyen probléma, de nekem eddig nem volt.
2020. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6, azt hogy a francba csinálod? Azért 360 ml-es az a rohadt flakon, mert normális használat mellett kb ennyit használnak el az emberek a havi lencséhez....
2020. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!