Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha abba hagyom a szemüveghordá...

KurunczyAttila kérdése:

Ha abba hagyom a szemüveghordást, mekkora esély van rá hogy a szem alkalmazkodik vagy erősödik es nem kell szemüveg idővel?

Figyelt kérdés
Egy osmerősöm 25 évesen lerakta a szemüveget és azóta nem hordja
2020. jan. 8. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. annyi, mint ha eldobod a mankót, és kinő a lában.
2020. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lábad
2020. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak rosszabb lesz, erőlködni fog a szemed.
2020. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha így lenne, nem lenne szemüveges.

voltak kísérletek erre, a vége az lett, hogy gyorsabban romlott nélküle, mint vele.

ismerősödnek lehet volt egy feles dioptriája, úgy persze elboldogul. ha én leraknám az ötös, hatosomat kb elcsapna az autó.

2020. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig nem hordtam csak sokkal rosszabb lett.Most mar hordom.
2020. jan. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Maga a romlás nem függ ettől. Kellemelten tüneteid viszont lehetnek,fejfájás,könnyezés,stb

Az,hogy valaki nem hordja a szemüveget ,nem jelenti,hogy már nem rossz a szeme :D

Túl hosszú,vagy túl rövid szemtengely okozza a látáshibát ,ezen meg nem lehet változtatni szemüveggel. Az csak egy eszköz,amivel látsz ,de ennyi.

2020. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szamo77db ***** válasza:
Általában ahogy telik az idő, egyre erősebb szemüveg kell. Szerintem ne dobd el a szemüvegedet, nem a semmiért írták fel neked. Ezt meg nem is hallottam még, hogy a szem vissza erősödik.
2020. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gublug ***** válasza:
60%

Szia,

Ha leteszed a szemuveget menj el egy szemtrénerhez is, aki elmondja, hogy javithatod a latasod.

2020. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha rövidlátó vagy, akkor romlani fog, mert a sok hunyorgástól (erőltetéstől) nyúlik a szemtengely.

Attól, hogy valaki nem hord szemüveget, még nem jelenti azt, hogy jól lát nélküle... Idősebb korban viszont előfordul, hogy a rövidlátás magától javul, mert csökken a szemlencse rugalmassága.

2020. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!