Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akik felnőttként kancsalok...

Akik felnőttként kancsalok azoknak az embereknek kettős látásuk van?

Figyelt kérdés

2020. jan. 9. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
igen.
2020. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress rá a kancsalság és a kettős látás kifejezésekre a neten és olvasgass kedvedre.
2020. jan. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hirtelen keletkezett, mondjuk szemizom bénulás révén, akkor már régen nem.

Ha a szem optikai baja miatt kancsal valaki, akkor ovis korra elnyomta a zavaró képet az agykéreg, és a gyerkőc tompalátó lett.

Ezért nincs olyan, hogy ha jó lenne a szemüvege, hordaná az ovis...mert pont a már kialakuló tompalátás miatt dacol, és bátortalan, ráhagyós szülő mellett, csak még rosszabb lesz a látása kamaszkorra.

2020. jan. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, de a látása jóval rosszabb. Nekem is enyhén kancsal a bal szemem. Nem igazán lehet észrevenni mert nagyon minimális, tehát ha valaki nagyon nézi a szemem akkor tűnik fel neki esetleg. Kettős látásom nincs csak a bal szememre alig látok. Evégett olvasásra kell nekem a szemüveg, látok enélkül is de fárasztó. Vezetéshez szintén kell a szemüveg.
2020. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok és magamról beszéltem. 36 éves vagyok a jobb szememre kancsal és igen, van kettős látásom. Kiskoromba megműtötték a kancsalságot majd a rövidlátást. egy darabig minden rendben volt aztán visszatért a kancsalság. Tompalátás alakult ki de a kettős látás megmaradt. Főleg, ha odafigyel rá az ember akkor feltűnő.
2020. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, mert a rosszabb szemet az agy "kikapcsolja" épp azért, hogy ne legyen kettős látás. Ez jól tetten érhető pl. 3D-s moziban, ahol ők nem látják térben a filmet, de a mindennapokban ez nem okoz panaszt. Idővel az adott szemen tompalátás alakul ki, ami nem visszafordítható akkor sem, ha korrigálják a kancsalságot.
2020. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nekem az volt,legszìvesebben beperelném ezt a kamu magyar egészségügyet,ahol ezért a szolgáltasásért TB-t kell fizetni,ahol hiàba voltam több kamu szemészeti rendelésen vàrtam többször 4-5 òràt aztán 1 perc alatt kitettek,ahelyett hogy foglalkoztak volna a kettős làtásommal, kancsalsàgommal,nem alakult ki a térlátásom.Csoda,hogy elvégeztem nagy nehezen a sulit.Ha több rendelésen 5 óràs vàrakozàs nélkül ezzel nem foglalkoznak,akkor ez màr ugandai,eritreai szint,amiért szįntiszta lopàs bàrmilyen TB jàrulékot fizetettni.
2020. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Massage! Lett megoldás? Mert az engem is érdekelne...
2020. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!