Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha kóros rövidlátásban szenved...

Ha kóros rövidlátásban szenvedek tényleg 1:3 az esélye hogy a későbbiekben megvakulok?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben a cikkben írja.

Nekem sajnos már 6,5 dioptriás a szemüvegem, és lehet 7,0 is fog kelleni igaz már 27 éves vagyok és kb beállt ez a romlás de akkor is már nagy.

Sajnos nem tudom visszacsinálni.

Ha megműtetném akkor is fennállna a dolog amit a cikk ír.

Szóval mit lehet tenni?

Tervezzem 50-60 évre az életem? Ettől félek a legjobban a vakságtól.


Sokat dolgoztam irodában is, és itthon is rengeteget bámulom a gépet, a telefont igaz sosem, tehát ha nézek is valamit nem 5 centiről.



2020. jan. 12. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. A cikk ezt írja: "Ha az erősen rövidlátó személyek egyharmada még a nyugdíjas életkor elérése előtt mindkét szemére gyengén látóvá válik - ami a látóképesség nagyfokú csökkenését jelenti - nem lesz, aki ellássa őket. "


Ez nem azt jelenti, hogy minden 3. rövidlátó megvakul. Ez azt jelenti, hogy HA sok ember gyengénlátóvá válik, akkor nem lesz aki ellássa őket.


Azt is írhatnám, hogy ha ledobnak egy atombombát akkor sok ember meghal. Akkor most le fognak dobni egy atombombát?

2020. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

most kérdés mit jelent az hogy gyengénlátó?


én 6,5 dioptriás szemüveg nélkül semmit nem látok akkor ezek szerint én is az vagyok?


na meg van lézeres szemműtét is

2020. jan. 14. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. jan. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cikk egy baromság.A népességrobbanás miatt több a rövidlátó úgy néz ki az ázsiaiak hajlamosabbak rá.A rövidlátás genetikai tulajdonság életmóddal nem lehet befolyásolni és az meg durva lenne ha minden harmadik rövidlátó gyengénlátó lenne idős korában.Az emberek tovább élnek magasabb életkort elérnek ahol meg a látás romlása szinte természetesnek számít.A rövidlátást egy módon lehet megakadályozni ha a myopiás nem vállal gyereket.
2020. ápr. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, viszont a szüleim nem myopiásak, én és tesóm meg azok vagyunk
2020. ápr. 28. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
A cikk is baromság, meg az is, amit a 4-es írt.
nov. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!