Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 1.25 - 1.75 körüli dioptria...

1.25 - 1.75 körüli dioptria miatt érdemes lenne lézeres szemműtétet elvégeztetni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja csináltattam szemüveget, de nem bírom megszokni és úgy érzem, hogy nem is megfelelő a szemüveg.


Nem szeretnék szemüveget hordani, ezért elgondolkodtam azon, hogy jó lenne megműttetni (ha alkalmas vagyok rá). A pénz igazából nem akadály, össze bírnám rá spórolni.


2020. jan. 15. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem javaslom. Mert visszaromolhat simán 0.5D-re.

Ráadásul sok negatív vonzata is lesz: száraz szemek, fényudvar a fények körül, stb...

Hordj lencsét.

2020. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy friss szemüvegest nem fognak műteni, pláne, ha még a szemüveget sem érzi jónak. Először legyen egy jó szemüveg, hordja néhány évig, aztán ha nem változik a korrekció, akkor el lehet gondolkodni a lézeres szemműtéten.


Egyébként a dioptriával nincs gond, még előnyös is, hogy csak relatív kicsi, mert könnyebb korrigálni. Magas dioptriás szemet általában kétszer kell műteni alaphangon, aztán ha még akkor sem jó, akkor a harmadik már kérdéses, hogy elvégezhető-e... Alacsony dioptriánál ez nem probléma, mert ott elsőre jó szokott lenni. Gondolom azt nem kell mondani, hogy ha olyanra módosul a szem görbülete, akkor utána kontaktlencse kilőve, tehát időskori korrekció csakis szemüveggel lesz majd lehetséges!

2020. jan. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom azóta megműtteted-e vagy sem. Nekem 2 hónapja műtötték, ugyanilyen dioptria értékekkel nekem a bal -1,25 lett tisztán de kisfokú cilinder miatt -1,5 öt javasolták a jobb szintén -1,25 de ott nagyobb fokú cilinder bolt ott végül -1,75 lett. 3 éve vettem egy szemüveget az optikában mert nem nagyon láttam órán a táblát de nem hordtam mert észrevettem hogy ahogy felveszem egyre jobban hozzáalkalmazkodik a szemem és mikor levettem a viselése után homályosan láttam mindent. Ha szemüveget hordasz nagyon ritka ha beáll a szemed egy adott dioptriánál onnantól kezdve ahogy elkezded hordani folyamatosan romlani fog a szemed ,lehet van kivétel de a környezetemben mindenki akit ismerek és kb -2ről vagy kisebbről kezdte már -4 és -5 ös szemüveget hord. Én alaposan utánajártam voltam először egy szemészeti magánklinikán de végül a szemészem ajánlására egy másik klinikát választottam és ott derült ki hogy cilinderes is a szemem 😊mintha kicseréltek volna azóta kristály tisztán látok mindent. És tudni kell hogy minél kisebb dioptriával műtenek meg annál nagyobb a műtét sikerességének valószínűsége . De mint írtam fontos hogy kinél műteted magad. Én a Budai szemészeti klinikán voltam és nagyon elégedett vagyok. Szerintem ne várd ki hogy tovább romoljon a szemed! Nekem így a látásom 120%os lett 😊
2021. márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!