Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Keratoconus szembetegségre...

Keratoconus szembetegségre lézeres szemműtéttet javasol az orvos. Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Az egyik szemem -0,75, a másik +0,25 dioptria. Az orvosom szerint a szemműtéttel megállítható a további romlás és nagyon sok esetben javulás is elérhető.


Érdemes belevágni?



Rengeteg helyen olvastam már róla, hogyan zajlik, de sehol sem írnak arról, hogy mondjuk 5-10-15 év múlva várható-e nagyobb romlás vagy, hogy vannak-e olyan "szövődmények", olyan tünetek, amik a szemműtét után keletkeztek. Pl.: többszöri szemszárazság vagy hasonlók


Akinek van tapasztalata, megtudná osztani?


Köszönöm előre is.



2020. jan. 15. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát keratoconusos szemet nem is szabad lézerezni, mert tovább vékonyodik (azaz gyengül) az amúgy is gyenge szaruhártya. Te valamit csúnyán félreértettél.
2020. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Igazából a Cross-Linking kezelésre gondoltam. Az orvos ezt lézeresnek mondta.

2020. jan. 16. 07:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát itt semmiféle lézer nincs ennél a kezelésnél, de mindegy...

Vagy segít, vagy nem. Én biztosan belevágnék, érdemes megadni az esélyt folyamat megállításának és a szaruhártya átültetés elkerülésének.

2020. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Márki 18 válasza:
Vágj bele minnél hamarább mielőtt túl késő lesz! Tudnod kell ugyan hogy a CLX (Cross-Linking) 2-3 napig fájni fog és jó 2-3 hétig homályos lesz a látás. Nekem már szaruhártya átültetés kell a sok halogatásról :)
2020. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm a válaszod!


Néhány hónap múlva belevágok.

2020. márc. 4. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen cyl értéked van?
2021. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!