Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a modern szemüveglencsékről? Használnak szerintetek? (véleményem lent)

Figyelt kérdés
1-2 éve használok olyan szemüveglencséket amiben karcmentesítés ellen,UV ellen ,pára ellen hatásosnak kellene lennie. Van még egy pár funkciója ,de nem jutott hirtelen eszembe. Úgy mondtam ,hogy minden kell amit rá lehet rakni a szemüveglencsére plusszban . Árban is plussz költség volt ez. Nos lehúzás szerintetek ez az egész ? Ugyan úgy karcosodik ,párásodik stb... A naptól a szememet sem védi. Mi a véleményetek ezekről a lencsékről ? Ja igen 1 dolog még eszembe jutott ami benne van . Az esőcseppek elleni védelem vagy mi az. Nem tudom ennek mi a neve.
2020. jan. 16. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a karcosodásgátlás működik. Vagy pedig én tudok extrém jól vigyázni rájuk, mert a legelső szemüvegem is olyan, mint újkorában. De mégsem, mert mindegyik leesett már párszor, ennek ellenére vannak jó állapotban.

Az UV szűrés is működik, legalábbis az UV-re sötétedő szemüvegem még télen is elsötétedik kint, akkor is, ha nem süt a nap. Az elején meg is lepődtem, nem gondoltam volna, hogy télen is ekkora a kinti UV-sugárzás.

Viszont a páramentességet nem tapasztalom. De azt sajnos a lencsét kifejezetten páramentesítő réteggel bevonó speciális törlőkendő sem volt képes elérni.

A cseppmentesség valószínűleg azt jelenti, hogy leperegnek róla a vízcseppek, és száraz marad a felület. Ezt kifejezetten nem ellenőrizem, viszont esőben is rendesen látni vele, amúgy meg ilyen víztaszító felületi bevonat készítése szerintem nem túl nehéz, úgyhogy ennek is működnie kell.

A monitorhoz való védőréteg is hasznos, bár tesztelni kicsit macerás lenne, pl. dolgozz 8 órát ilyen szemüvegben, másnap 8 órát egy enélküli szemüvegben, melyik nap fárad el jobban a szemed? De szerintem nem annyira drága, hogy ezen spórolj, a szemünk eléggé fontos érzékszervünk ahhoz, hogy ne sajnáljuk tőle a plusz védelmet.

De ha nem hiszel vagy bízol ezekben, legközelebb ne kérj ilyesmit.

2020. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Véleményem és tapasztalatom : A karcmentesítő réteg az nem használ nekem. Ugyanúgy karcosodik. Csalódtam ebben. Ugyan úgy párásodik a lencse. Cseppmentességről annyit,hogy az esőcsepp ott van . Nem csepeg le nekem. Én azért kérdeztem,hogy ti mit gondoltok ezekről. Én nekem csalódás az egész. UV-t meg nem érzékelem az a helyzet. A számítógépezés is ugyanolyan mint amikor rendes lencse van a szemem előtt. Pénz kidobásnak érzem . Drágának tartom ezeket mert nem működnek.
2020. jan. 18. 11:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essen . Nem vitatkozás céljából kérdeztem. Igazából annyi a kérdésem története,hogy van 1 rokonom akinek benne vannak ezek a dolgok a lencséiben ahogy nekem is. És egyikünk sincs megelégedve ezekkel amik fel vannak sorolva. Ugyan úgy karcosodik a lencse mint ha sima lencse lenne a szemüvegben. Engem mondjuk a legjobban az zavar,hogy ha ráesik az esőcsepp nem csepeg le hanem idővel odaszárad.
2020. jan. 18. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, talán nem volt szerencsétek a gyártóval. Bár nekem volt már Hoya, Ofotért, Vision Express, Essilor, de ezek mindnél rendben voltak.

Az UV-re sötétedést külön kérni kell.

Nekem egyedül a párásodással vannak gondjaim, de nem vészes.

Lehet, hogy olyan munkát végeztek, hogy jobban ki van téve az üveg olyasminek, ami miatt gyorsabban karcolódik?

Vagy nem jól törölgeted? Én soha nem használtam semmi mást, mint a kis kendőket, amiket adtak hozzá, meg direkt szemüvegtisztításra készült nedves törlőket, vagy tiszta vizet, amivel az egész szemüveget megmostam. De pl. soha nem törölgettem papírzsebkendővel vagy a ruhámmal.

2020. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én semmi mással nem szoktam csak is kendővel amit direkt a szemüveg tisztításra vettem. Soha nem szoktam papírzsepivel és még a rajtam lévő ruhadarabokkal sem törölgetni.
2020. jan. 18. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!