Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért ilyen drágák a szemüvege...

Miért ilyen drágák a szemüvegek (lencse plussz keret)? A szemüvegek kerete és lencséje sokba kerül az előállítási költsége? Azért ilyen drágák?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért mert visszaélnek az emberek egészségügyi problémáival és nem csak a szemészeten hanem minden egyébbel kapcsolatban is. Én azt a magyarázatot hallom és olvasom mindenhol hogy személyre szabva méretezik és ez a drágaság ára. Ennek ellenére nem hiszem és nem is fogadom el hogy szinte bármelyik üzletben ha nem is a legolcsóbb de a 2 ezer körüli szemüveg semmivel nem rosszabb mint amit 40-60 ezerért csináltatok az Optikában. Az már inkább a röhej tárgya hogy csináltattam már drágán olyan szemüveget hogy megálltam a kapuban és mikorra kiszálltam volna a kocsiból kiesett az egyik lencse vittem vissza garanciába. A Tescós szemüveg keret ettől sokkal többet kibír.
2020. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt kérdezem a horribilis fogászati összegek hallatán.
2020. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es

Ne beszéljünk hülyeségeket. Az 1-2 ezer Ft-os szemüveg a Tecsóban, meg hasonszőrű helyeken azok pluszos olvasószemüvegek pár alacsony dioptriában 2 egyforma, tömeggyártott lencsével a napi pár óra olvasgatáshoz, ráadásul domború, vagyis a könnyebben megmunkálható lencsével.

A több 10 ezer Ft-osak meg az egyedileg méretre készített, mínuszos vagy bi- vagy multifokális szemüveg, adott esetben magas dioptriával, cilinderrel illetve eltérő lencsékkel súlyosbítva, folyamatos hordásra, mindez homorú lencsével és a vékonyított lencse (hiszen ezek pont a legrosszabb helyen a legszélén a vastagabbak)igényével.

2020. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as! Ne beszélj butaságokat, közel 20 éve vagyok szemüveges. Amit te leírsz az nem több tízezer hanem 120+ ezer forint a mi környékünkön. És amint leírtam (és nem csak az én tapasztalatom) ahogyan a kérdező is írja maga a keret sokszor ugyanannyiba kerül ha nem többe mint a lencse és tuti semmivel nem stabilabb mint a tömegáru! Tévedések elkerülésére: Én nem azt mondtam és a kérdező sem azt kérdezte hogy jobb-e az olcsó szemüveg, csak feltűnő hogy 2-3 ezerért vagy 50-60 ezerért veszek PLUSZ-os szemüveget. Az amit ideírsz hogy nem egyforma dioptriás a két oldal a gyártásban és árban semmi jelentősége.
2020. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem 50 ezer fölött volt a szemüvegem lencsékkel és kerettel. Ezért sokallom. Sima átlag 2 darab lencse és szemüvegkeret. Jézusom mondom. Hát milyen világ van. Pedig nekem nem a legerősebb diopriás szemüveg lencsék kellettek. Soknak érzem.
2020. jan. 18. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!