Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget kell cserélni...

Szemüveget kell cserélni időnként? Én kb 6 éve hordom ugyan azt.

Figyelt kérdés

2020. jan. 20. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
9 hónapja voltam szemészeten. Úgy éreztem nem tiszta a látásom, ezért elmentem előző héten. A jobb szemem felet, a bal 0.75-öt romlott. Attól függően kell cserélned a szemüveget, hogy mennyire nem látsz vele. Évente javasolják a szemvizsgálatot
2020. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Suliban volt látásvizsgat még tavaly,meg azelött is,nem romlott semmit,jól láttam benne.

De elvileg a lencse is elhasználódij

2020. jan. 20. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A 6 év alatt már esedékes lenne a második csere. Legalább 3-4 évente illik megnézni a szemed, és valóban, a lencse sem bírja a végtelenségig. Ha a látásod nem is romlik, de a lencse már nem ad olyan kontrasztot mint új korában, és ezzel a szemedet is pluszban dolgoztatja. Én 2-3 évente szoktam cseréltetni.
2020. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Elromlani nem tud, mivel nincs benne mozgó alkatrész.

Nem üvegből készül, hanem a műanyagok különböző fajtáiból, az igényektől, és elvárásoktól függően.

Alapból is kap egy bevonatot, ha semmi extrát nem kér a vevő. De ezt még további bevonatokkal is lehet bővíteni (kopásálloság, fényre sötétedő, karc mentes stb...)

Az ember van olyan felelőtlen, hogy hajlamos kimenni a szobából szemüvegben is, és netán ha napfényre megy, az UV sugárzás rontja ezeket a rétegeket.

Ne gyere most az UV szűrös napszemüvegekkel, nem arról beszélünk.

Aztán, ha lenne szemüveged, akkor azt is tudnád hogy néha tisztítani is kell.

6 év alatt (akármilyen finom is legyen az a kendő amivel tisztítod), akár át is csiszolhatod a lencsét, a bevonatoktól függően.

2020. jan. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pici Hölgy válasza:
Egyetértek a 3/4-es válaszadóval. Ha fiatal vagy az is előfordulhat, hogy javult a szemed és gyengébb lencsére lenne szükséged.
2020. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!